پاورپوینت تاثیر عوامل طبیعی در شکل گیری سکونت گاه های روستایی

پاورپوینت تاثیر عوامل طبیعی در شکل گیری سکونت گاه های روستایی|42101454|پاورپوینت عوامل موثر در شکل گیری روستا,پاورپوینت عوامل موثر در پیدایش سکونتگاه های روستایی,پاورپوینت انواع سکونتگاه های روستایی,پاورپوینت مهم ترین عامل شکل گیری سکونتگاه ها
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت تاثیر عوامل طبیعی در شکل گیری سکونت گاه های روستایی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود جهت رشته جغرافیا در قالب 33 اسلاید و با فرمت pptx


مشخصات فایل
تعداد صفحات33حجم2294/27 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته جغرافیا در قالب 33 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


کهن سرزمین ایران با موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از متنوع ترین سرزمینهای جهان از نظر کلیه شرایط محیطی می باشد، تنوع جغرافیایی این سرزمین دیرپا باعث گردیده است که این مرز و بوم تحت تاثیر شرایط مثبت و منفی این تفاوت ها قرار داشته باشد که تاثیر این تفاوتهای محیطی در برنامه ریزی ها دیده می شود از طرف دیگر تفاوت شرایط محیطی که بر ایران حاکم است باعث گردیده است بحران های متنوع محیطی نیز بصورت متفاوت در مناطق مختلف کشور بصورت همزمان تاثیر بگذارد مثل یخبندان- خشکسالی- سیل- زمین لرزه- حرکات دامنه ای و ...


پدیده های گوناگون هر یک از بخشهای جغرافیایی طبیعی، علاوه بر اینکه بین موضوعات خود دارای ارتباط هستند با سایر پدیده های علوم طبیعی نیز پیوند تنگاتنگ دارند و تاثیرات متقابل آنها بر یکدیگر ویژگی یک محیط را موجب می گردد. بعنوان مثال تغییرات آب و هوایی که خود ناشی از تغییرات سایر عوامل است شرایط محیط طبیعی را به هم زده و ویژگی جدیدی را به بار می آورد.


اهمیت موضوعات جغرافیای طبیعی به دلیل تاثیرات آنها بر محیط زیست یا برخوراری از تاثیرات آن است.[3] که این روابط در داخل یک سیستم خاص با مجموعه های دیگری نیز پیوند دارد که تنها با نگرش یا روش سیستمی قابل شناخت است. عوامل محیطی بعنوان یک سیستم در نظر گرفته شده اند مثلا عامل ناهمواری براساس دیدگاه سیستمی می باید در ارتباط با استقرار سکونتگاههای روستایی- تیپ روستاها- فعالیتهای کشاورزی روستائیان و مسائلی از این قبیل در ارتباط گذاشته بشود.

فهرست مطالب
مقدمه
روستا
تاثیر شرایط زمین شناسی بر شکل گیری سکونتگاههای روستایی
تاثیر شرایط آب و هوایی بر شکل گیری سکونتگاههای روستایی
عوامل موثر بر دمای سطح زمین عبارتند از
اثیر شرایط هیدرولوژی بر شکل گیری سکونتگاههای روستایی
تاثیر خاک و پوشش گیاهی بر شکل گیری سکونتگاههای روستایی
تاثیر منظرهای ژئومورفولوژیکی در شکل گیری سکونتگاههای روستایی
آسیب پذیری روستاها از بحرانهای طبیعی و راهکارهای آن
بحران های طبیعی و راهکارهای مقابله با آن
منابع و ماخذ


"