پاورپوینت مدیریت افات و بیماری های برنج در زراعت ارگانیک

پاورپوینت مدیریت افات و بیماری های برنج در زراعت ارگانیک|42091367|پاورپوینت برنج زراعت ارگانیک ppt,پاورپوینت کشاورزی ارگانیک ppt,پاورپوینت مدیریت آفات کشاورزی,پاورپوینت مقابله با بیماری برنج در زراعت ارگانیک
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت مدیریت افات و بیماری های برنج در زراعت ارگانیک هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم3923/133 کیلوبایت فرمت فایل اصلیppt
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته پرستاری در قالب 42 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


مديريت آفات و بيماريها شامل دامنه اي از فعاليتها ميشود كه يكديگر را تقويت ميكنند. بيشتر فعاليتهاي مديريت، فعاليتهاي طولاني مدت مي باشند كه آفات و بيماريها را از خسارت زدن به محصول وا می دارند. مديريت آفات وبيماريها بر روي نگهداري جمعيت هاي آفات موجود در سطح پايين تمركز ميكند. از سوي ديگر كنترل آفات و بيماريها يك فعاليت كوتاه مدت است كه بر از بين بردن عوامل آفات و بيماريها تأكيد دارد.

رويكرد عمومي كشاورزي ارگانيك اين است كه به جاي پرداختن به علائم آفات و بيماريها به عوامل به وجود آورنده آنها پرداخته ميشود. بنابراين مديريت مقدم بر كنترل است. تقويت گياهان بهترين روش حفاظت گياهان در برابر آفات و بيماریها میباشد.

از طريق رو شهاى كشت سازگار و مديريت مناسب اكوسيستم (موجودات مفيد)و آلودگى ها مى توانند پيشگيرى شده و يا كاهش يابند. در بعضى از موارد رو شهاى پيشگيرانه كافى نبوده و خسارت آفات و بيمار یها ممكن است به سطح زيان اقتصادى برسد و اين زمانى است كه رو شهاى كنترل مستقيم با آفت كش هاى طبيعى ممكن است مناسب باشد.

عنوان:
● چکیده
● مقدمه
● اکولوژی آفات و بیماری ها
● بیماری
● اهمیت مبارزه با بیماریها
● عوامل بیماری زا:
● روش کنترل عوامل بیماری زا:
● ۱- بیماری بلاست
● مبارزه زراعی با بیماری بلاست
● ۲- بیماری سوختگی غلاف برنج sheath blight
● کنترل بیولوژیکی
● ۳- بیماری لکه قهوه ای
● مبارزه
● ۴- بیماری پوسیدگی طوقه یا ژیبرلا
● روش مبارزه
● آفات
● ۱-کرم ساقه خوار برنج
● روش های مبارزه
● مبارزه زراعی
● ۲- کرم سبز خوار برنج
● ۳-شب پره تک نقطه ای برنج
● روش مبارزه
● ۴- مگس خزانه برنج
● بیو کنترل
● مدیریت تلفیقی افات
● منابع


"