پاورپوينت نفت 15 اسلاید

پاورپوينت نفت 15 اسلاید|42089195|پاورپوینت نفت ppt,پاورپوینت مشخصات نفت,پاورپوینت در مورد نفت,پاورپوینت در مورد مشخصات نفت,دانلود پاورپوینت در مورد نفت,دانلود پاورپوینت کاربرد نفت,پاورپوینت درباره نفت,دانلود پاورپوینت درباره نفت
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوينت نفت 15 اسلاید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات15حجم50/1022 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته مهندسی نفت و شیمیی قالب 15 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش


نفت خام به انگلیسی Crude Oil و به روسی Naphra نامیده می‌شود که درحالت طبیعی به صورت مایع بوده و رنگ آن قهوه‌ای زرد مایل به سیاه است و دربرابر نور انعکاسی ، رنگ سبز بخصوصی از خود نشان می‌دهد.
نفت خام به جهت وجود ترکیبات گوگرد بوی نامطلوبی دارد. بخش اعظم نفت خام از هیدراتهای کربن تشکیل شده و مقدار کمی عناصر دیگر نیز به آن مخلوط می‌گردد

تعداد ترکیبات مولکولی نفت خام وابسته به سن زمین شناسی آن ، عمق تشکیل آن ، منشا آن و موقعیت جغرافیایی آن متغیر می‌باشد. برای مثال نفت خام Ponca city از Oklahoma شامل حداقل 234 ترکیب مولکولی می‌باشد.


از خواص فیزیکی نفت خام که ارزش اقتصادی نفت خام بر مبنای آن سنجیده می‌شود، وزن مخصوص آن می‌باشد. لذا سنجش و نحوه محاسبه فرمول آن مهم است. اکثر کشورهای جهان ، وزن مخصوص نفت خام را برحسب درجه A.P.I که یک درجه بندی آمریکائی است، محاسبه می‌کنند.

مشابه همین درجه بندی و سنجش ، وزن مخصوص نفت خام را در کشورهای اروپائی با درجه بندی Baume محاسبه می‌کنند که از لحاظ مقدار اندکی از درجه A. P.I کمتر می‌باشد.


از عواملی که سبب تغییر در وزن مخصوص نفت خام می‌شوند، تغییرات دما است. یعنی با بالارفتن دما ، وزن مخصوص کمتر شده و به درجه A. P.I افزوده می‌شود. همچنین بالا رفتن درجه حرارت اثر معکوس بر روی ویسکوزیته نفت خام می‌گذارد.


فهرست مطالب
مشخصات نفت
عناصر نفت
ترکیبات مولکولی نفت خام
وزن مخصوص نفت خام
تاثیر درجه حرارت بر وزن مخصوص نفت خام
پالایش نفت خام
منابع عظيم نفت جهان
تقاضا براي بشکه هاي ايران
توزيع جغرافيايي صادرات نفت ايران
حوضه نفتی چیست؟
توزیع جغرافیایی حوضه های نفتی
موارد كاربرد نفت


"