پاورپوینت معاملات درون گروهی

پاورپوینت معاملات درون گروهی|42088751|پاورپوینت معاملات درون گروهی چیست,پاورپوینت معاملات درون گروهی موجودی کالا,پاورپوینت حذف معاملات درون گروهی,پاورپوینت معاملات درون گروهی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت معاملات درون گروهی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات34حجم178/383 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

دانلود جهت رشته حسابداری در قالب 34 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

خرید و فروش داخلی موجودیهای کالا

از نقطه نظر تلفیقی، خرید کالا از یک شرکت وابسته به منزله انتقال کالا در انبارهای یک شخصیت واحد اقتصادی تلقی می‌شود. در نتیجه کل درآمد(فروش) و کل هزینه (بهای تمام شده کالای فروش رفته) حاصل از این معامله باید حذف گردند. در مقابل، تفاوت باید مشخص گردد که خریدار، کالای خریداری شده را در چه حسابهای ثبت دارد، تا نسبت به اصلاح آنها اقدام گردد.


خرید و فروش داخلی دارائیهای ثابت

هر گونه سود و زیان داخلی، موجب تغییر ارزش دفتری دارایی می‌گردد. طبق اصل بهای تمام شده، شناسایی تغییرات در ارزش دارایی و سود فروش دارائیهای ثابت تا زمان فروش قطعی آنها قابل شناسایی نمی‌باشد. در نتیجه، برای مقاصد تلفیقی، سود (زیان) داخلی و اثرات آن بر مانده سایر حسابها می‌باید شناسایی و حذف گردند.سود فروش دارایی ثابت در حسابی به همین عنوان ثبت می‌شود.

ارزش دفتری دارایی متشکل از حساب دارایی و استهلاک انباشته آن است. هرچند در فرآیند تلفیق ترازنامه اصلاح ارزش دفتری کافی است، ولی عرف شده تا هم حساب دارایی و هم حساب استهلاک انباشته اصلاح گردد. سود (زیان) داخلی مبلغ هزینه استهلاک دارایی را نیز متاثر می‌سازد.

خرید اوراق قرضه شرکتهای وابسته

در معامله اوراق قرضه دو طرف وجود دارد : منتشرکننده (قرض کیرنده): معادل مبلغ حاصل از انتشار متقبل بدهی می‌شود. مبالغ بهره پرداختی جزئی از هزینه‌های آن می‌باشد. خریدار (قرض دهنده/سرمایه‌گذار): معادل مبلغ پرداختی سرمایه‌گذاری نموده که برای او درآمد بهره ایجاد خواهد نمود. چنانچه این معامله بین شرکتهای وابسته به انجام برسد; ماهیت معامله نشانگر بدهی/سرمایه‌گذاری نمی‌باشد. بلکه از نظر تلفیقی; این معامله نشانگر بازخرید اوراق قرضه شرکتهای وابسته می‌باشد.


عنوان:
ماهيت سود و زيانهاي داخلي
فرايند معاملات فيمابين
انواع معاملات داخلي
خريد و فروش داخلي موجوديهاي كالا
خريد و فروش داخلي موجوديهاي كالا- مثال
اثر بر سهم اقليت
اثر بر سهم اقليت از سود
خريد و فروش داخلي دارائيهاي ثابت
ثبت حذف پايان سال 1378
خريد اوراق قرضه شركتهاي وابسته


"