پاورپوینت کاربرد مدیریت بر مبنای فعالیت در موسسات خدماتی

پاورپوینت کاربرد مدیریت بر مبنای فعالیت در موسسات خدماتی|42088737|پاورپوینت کاربرد مدیریت بر مبنای فعالیت در موسسات خدماتی,پاورپوینت مدیریت بر مبنای فعالیت pdf,پاورپوینت مدیریت بر مبنای فعالیت چیست,پاورپوینت مدیریت بر مبنای فعالیت ppt,پاورپوینت پاورپوینت مدیریت بر مبنای فعالیت,پاورپوینت تعریف مدیریت بر مبنای فعالیت
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت کاربرد مدیریت بر مبنای فعالیت در موسسات خدماتی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات53حجم1371/898 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 53 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

مقدمه:


مدیریت برمبنای فعالیت،اطلاعات هزینه یابی برمبنای فعالیت را با هدف بهبود مدیریت فعالیت ها به کار می برد. دلیل توسعه موفقیت آمیز سیستم هزینه یابی برمبنای فعالیت به عنوان یک ابزار هزینه یابی،کاربرد گسترده ی آن توسط مدیریت برمبنای فعالیت است.برای مثال،زمانی که سیستم هزینه یابی برمبنای فعالیت هزینه های واقعی فعالیت ها را اندازه گیری وگزارش می کند،

می توان بودجه هزینه ی فعالیت ها را در فرایند بودجه بندی بر مبنای فعالیت تعیین کرد. اتحادیه بین المللی بنگاه های تولیدی پیشرفته، مدیریت برمبنای فعالیت را فرایندی تعریف کرده است که برمدیریت فعالیت ها به عنوان مسیری برای بهبود ارزش محصولات و خدمات ارائه شده به مشتریان وسود حاصل از این ارزش متمرکز میشود.این فرایند شامل تحلیل محرک هزینه، تحلیل فعالیت ها و اندازه گیری عملکرد است.

مدیریت برمبنای فعالیت تغییرات اساسی در سیستم حسابداری :

مدیریت برمبنای فعالیت تغییرات اساسی در سیستم حسابداری بهای تمام شده ی سنتی ایجاد کرده است: تخصیص هزینه ی دستمزد مستقیم به فعالیتهای وفرآیندهای تجاری. تاکیدبرکاهش بهای تمام شده ی خدمات. دراین سیستم یک مخزن فعالیت شامل مجموعه ای ازفعالیتهای مرتبط وهزینه ی آنهاست. میزان فعالیت استفاده شده توسط یک خدمت برمبنای مقدارفعالیت یافرآیندتجاری مورداستفاده توسط آن تعیین می شود.

کاهش سربار تخصیص یافته. تمرکز روی کل هزینه ها. بهای تمام شده ی خدمت شامل همه ی هزینه ها می باشد. تغییردرحجم فعالیتهابربهای تمام شده ی خدمت تاثیرگذارست. هم سوبودن معیارهای غیرمالی عملکردبااستراتژی قضاوت وارزیابی نحوه ی عملکردفرآیندهای تجاری وفعالیتها.


عنوان:
مقدمه
مزایای مدیریت بر مبنای فعالیت درموسسات خدماتی
کاربرد بهای تما م شده ی خد مات
هزینه یابی سنتی بهای تمام شده ی خدمات دارای3عنصراست
شکل گردش هزینه هادرسیستم سنتی حسابداری بهای تمام شده ی خدمات
فرآیندتعیین بهای تمام شده ی خدمات در سیستم سنتی
فرآیند تخصیص سنتی هزینه های سربار
معایب هزینه یابی سنتی بهای تمام شده ی خدمات
بهای تمام شده ی خدمت بر مبنای فعالیت
عناصربهای تمام شده ی خدمت برمبنایی فعالیت
گام دوم:تعیین فعالیت های بخش حسابداری
گام سوم:تعیین زمان صرف شده برای هرفعالیت
گام چهارم:ردیابی وتخصیص هزینه هابه فعالیت های خاص بخش حسابداری
گام پنجم:تخصیص هزینه ی فعالیت های ثانویه به اولیه
گام ششم :تعیین هزینه ی کل برای هرفعالیت
گام هفتم:محاسبه ی بهای تمام شده ی هرواحدفعالیت
گام هشتم تهیه ی صورتحساب فعالیت


"