پاورپوینت علل خشک شدن زاینده رود

پاورپوینت علل خشک شدن زاینده رود|42088588|پاورپوینت خشک شدن زاینده رود,پاورپوینت توصیف زاینده رود,پاورپوینت اهمیت زاینده رود,پاورپوینت اهمیت جاری بودن زاینده رود,پاورپوینت زاینده رود,پاورپوینت اصفهان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت علل خشک شدن زاینده رود هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پاورپوینت علل خشک شدن زاینده رود

دانلود پاورپوینت چرا زاینده رود خشک شد ؟ جهت رشته جغرافیا


مشخصات فایل
تعداد صفحات21
حجم1763/567 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت چرا زاینده رود خشک شد ؟ جهت رشته جغرافیا در قالب 21 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


زاینده‌رود یا زنده‌رود به معنی رود زندگی‌بخش، بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش می‌رود و پس از عبور از شهر تاریخی ورزنه (آخرین آبادی کنار زاینده رود) در نهایت به مانداب گاوخونی می‌ریزد.

فهرست مطالب
چرا زاینده‏رود خشک شد؟
دلایل کمبود آب در حوضه زاینده‏رود چیست؟
آیا بهتر نبود آب زاینده‏رود بیشتر در صنایعی مانند آهن و فولاد مصرف شود تا در بخش کشاورزی؟
کشاورزی 90 درصد آب را در حوضه مصرف می‏کند، آیا اگر کشاورزان در مصرف آب صرفه جویی کنند، کمبود آب حوضه برطرف نمی شود؟

چرا برداشت آب از رودخانه زاینده‏رود توسط چهارمحال و بختیاری و یا بخشهایی از زاینده‏رود در استان اصفهان مشکل زاست؟ مگر آنها حق ندارند از رودخانه ای که از جلوی آنها می‏گذرد آب بردارند؟
مگر آبی که در چهارمحال وارد رودخانه می‏شود، متعلق به چهارمحال و بختیاری نیست؟
اصفهان چه حقی از آب رودخانه زاینده‏رود دارد؟ مگر باران در چهارمحال نمی بارد؟
انتقال حوضه به حوضه آب از نظر زیست محیطی مطلوب نیست. چرا اصفهان دنبال انتقال آب بیشتر به حوضه زاینده‏رود است؟
آیا آبهایی که به خوزستان می‏رفت و اکنون به اصفهان انتقال یافته مانند تونل‌های اول و دوم موجب خسارت به خوزستان و خشک شدن کارون نشده است؟
میزان آبی که به اصفهان می‏آید یا در اصفهان وجود دارد، کافی است ولی اصفهانی‌ها از نظر سرانه مصرف پر مصرف هستند و همچنین در کشاورزی تلفات زیاد است. چرا به صرفه‏جویی برای تأمین آب نمی پردازند؟
چرا بعضی از افراد می‏گویند تالاب گاوخونی نباید از آب زاینده‏رود استفاده کند؟ مگر در جایی که کمبود آب وجود دارد، اولویت با حفظ تالاب است؟
مگر حقابه‏ها توسط قانون ملی شدن آب لغو نشده است؟ چرا کشاورزان اصفهان ادعای غصب حقابه های خود را طبق طومار شیخ بهایی دارند؟
اگر آب در صنعت استفاده شود، اشتغال بیشتری ایجاد می‏کند تا در کشاورزی مصرف شود؟
آب ارزش ریالی زیادی دارد اگر کسی پول بیشتری بدهد، باید آب به او تحویل شود لذا صنعت می‏تواند بهتر از آب استفاده کند و پول آنرا بپردازد؟
انتقال آب از تونل بهشت آباد از نظر فنی و زیست محیطی اشکال دارد و استان چهارمحال و استان خوزستان با آن مخالف هستند چرا اصفهان و حوضه مرکزی ایران می‏خواهد آب را به حوضه مرکزی منتقل کند؟


"