پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و عوامل موثر بر آن

پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و عوامل موثر بر آن|42084853|تحقیق در مورد پیشرفت تحصیلی,تحقیق در مورد عزت نفس,نقش عزت نفس در پيشرفت تحصيلي,نقش عملكرد تحصيلي در عزت نفس,عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي,عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و عوامل موثر بر آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


هدف از این تحقیق می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات28حجم109/231 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق می باشد.

والدین باید در کنار پیشرفت تحصیلی فرزندان، احساس خلاقیت و نوآوری را نیز در آن ها رشد دهند و در این زمینه تلاش کنند. متاسفانه بیشتر والدین، پیشرفت تحصیلی را فقط در درس خواندن طولانی مدت می دانند ولی این روش غلط، باعث خستگی و کاهش علاقه و بازدهی مناسب می شود. والدین باید با برنامه ریزی دقیق و افزایش اطلاعات و آگاهی های خود، به آموزش و پیشرفت بهتر فرزندان خود کمک کنند. دانش آموزان در کنار درس خواندن، نیاز به تفریح، ورزش، شادی، سرگرمی و بازی دارند و والدین نباید آن ها را از مطالعه کتب غیردرسی، برقراری ارتباط کنترل شده با دوستان و آشنایان و تفریح و بازی منع کنند. حفظ تعادل در همه کارها و برنامه ریزی و دقت نظر، عامل موفقیت و پیشرفت است و نباید با سخت گیری های نابجا باعث دور شدن از هدف اصلی و عدم موفقیت فرزندان خود شد (حاج حسینی، 1382).

عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
یکی از عامل های بسیار مهم در تکوین شخصیت نوجوان و جوان، مدرسه می باشد. مدرسه بعد از خانواده مهمترین نقش را در فرایند اجتماعی کردن نوجوان به عهده دارد. مدرسه از طریق آموزش مهارتهای علمی و فنی و فراهم آوردن زمینه همکاری گروهی و مسئولیت پذیری نوجوان و جوان موجبات رشد همه جانبه و متعادل شخصیت آنان را فراهم می سازد. گرچه مدارس وقت خود را صرف ایجاد آمادگی در نوجوانان و جوانان به منظور کسب مدارج عالی تحصیل می کنند؛ با وجود این بسیاری از نوجوانان بدون دریافت مدارج عالیه مستقیماً به زندگی وارد شده و چون فاقد آمادگی لازم برای ورود به آن می باشند. احساس شکست و درماندگی نموده به بهداشت و سلامت روانی آنان آسیب وارد می شود . علاوه بر آن عامل های دیگری نیز وجود دارد که در موفقیت و یا عدم موفقیت دانش آموزان در مدرسه ودر نتیجه در زندگی آینده آنها تاثیر دارد که به ذکر پاره ای از آنها پرداخته می شود (جلالی و نظری، 1386).


فهرست مطالب
تعريف 5
پیشرفت تحصیلی 5
عزت نفس 6
پیشرفت تحصیلی 6
عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان 9
● تاکید بر رشد عقلانی 9
● جو عاطفی مدرسه 9
● پیش فرض های معلمان در مورد شاگردان 10
● نگرش معلم 10
● عقب ماندگی آموخته شده 11
● اثرات پیشرفت تحصیلی 12
نقش عزت نفس در پيشرفت تحصيلي 13
عزت نفس = پدر، مادر، معلم 17
نقش عملكرد تحصيلي در عزت نفس 18
یافته های پژوهشی داخل و خارج از کشور 19
الف- پژوهش های انجام شده در خارج از كشور 19
ب- پژوهش های انجام شده در داخل كشور 21
منابع 25


"