مبانی نظری و پیشینه تحقیق ریسک ادراک شده مشتریان

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ریسک ادراک شده مشتریان|42084292|فصل دوم پایان نامه ریسک ادراک شده مشتریان,مبانی نظری ریسک ادراک شده مشتریان,پیشینه تحقیق ریسک ادراک شده مشتریان,پیشینه داخلی ریسک ادراک شده مشتریان,پیشینه خارجی ریسک ادراک شده مشتریان,پیشینه پژوهش ریسک ادراک شده مشتریان,پیشینه نظری ریسک ادراک شده مشتریان,ادبیات نظری ریسک ادراک شده مشتریان,چارچوب نظری ریسک ادراک شده مشتریان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق ریسک ادراک شده مشتریان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


این نوشتار را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد. 


مشخصات فایل
تعداد صفحات20حجم88/530 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
این نوشتار را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.


ريسك درك شده : «توجه به ریسک براي مصرف کنندگان جهت اجتناب از اشتباهات و حداکثر کردن مطلوبیت در تصمیم گیری خرید با اهمیت است». (ماتزلِر و همکاران ، 2008).یکی از مفاهیمی که در پژوهش های بررسی رفتار مشتری مورد توجه قرار گرفته است، مفهوم ریسک ادراک شده مشتری است. محققان رفتار مشتری، اغلب ریسک ادراک شده را به عنوان ادراک مشتری در مورد عدم اطمینان و نتایج معکوس بالقوه خرید یک محصول ویا سرویس تعریف کرده اند.(لیتلر وملانژیو،2006 )


مطالعات نشان داده اند که مشتریان اشکال و یا ابعاد متفاوتی از ریسک را درک می کنند. اینکه ارزش پیشگویی کننده هر کدام از این ابعاد در کل ریسک و رفتار کاهش دهنده آن به; چه میزانی است، به طبقه محصول یا خدمت بسیار وابسته است . ریسک و احتمال خطر ادراک شده عبارت است از یک عدم اطمینان در محیط خرید، جایی که مصرف کنندگان ممکن است در نظر بگیرند که خرید و اهمیت و نتایج جدی در رابطه با آن ها یک اشتباه و یا تصمیم نامناسب است.امنیت ادراک شده در رابطه با تهدید هایی است که از شرایط، موقعیت، یا رویدادی مرتبط با مشکلات اقتصادی داده یا منابع شبکه در اشکال تخریب، افشا، اصلاح داده، محرومیت از خدمات و یا تقلب، ضایعات و سوءاستفاده ایجاد می شود.(چن وبارنس،2007 ) ريسك ادراك شده كه به ميزان خطرناك بودن موقعيت يا پيامدهاي ناشي از آن اشاره ميكندکه در زمینه خرید خودروهای سواری شرکت ایران خودروشامل همگی ریسک های ادراک شده عملکردی ، زمانی ، روانشناسی ، اجتماعی ، مالی، فیزیکی می شود.

فهرست مطالب

تعریف نظری ریسک ادراک شده مشتریانتعریف عملیاتی ریسک ادراک شده مشتریانفصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ریسک ادراک شده مشتریان

كاهش ريسك
2ـ6 ـ1ـ ریسک عملکردی :
2ـ6ـ2ـ ریسک مالی :
2ـ6 ـ3ـ ریسک اجتماعی :
2ـ6 ـ4 ـ ریسک روانشناسی :
2ـ6ـ5ـ ریسک زمانی:
2ـ6 ـ6ـ ریسک فیزیکی :

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"