مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرم یا بزه 37 صفحه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرم یا بزه 37 صفحه|42083268|فصل دوم پایان نامه جرم یا بزه,مبانی نظری جرم یا بزه,پیشینه تحقیق جرم یا بزه,پیشینه داخلی جرم یا بزه,پیشینه خارجی جرم یا بزه,پیشینه پژوهش جرم یا بزه,پیشینه نظری جرم یا بزه,ادبیات نظری جرم یا بزه,چارچوب نظری جرم یا بزه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرم یا بزه 37 صفحه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرم یا بزه که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات37حجم176/428 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرم یا بزه قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری جرم تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق جرم در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد.

جرم یا بزه عبارت است از عملی که قانون را نقض کند. به بیان دیگر هر عملی که دارای دو شرط زیر باشد، جرم است:
1- رفتاری که بیش از حد قابل قبول مخرب باشد.
2- رفتاری که کنترل آن از طریق احکام غی رسمی به تنهایی، دشوار باشد (ستوده و همکاران، 1390).


از نظر دورکیم، فعلی که حالات قوی و مشخص وجدان جمعی را مورد تعرض قرار دهد، جرم محسوب می شود. از نظر امانوئل کانت: بزه یا جرم پدیده ای است زیانبخش و بزهکار کسی است که دستورات اخلاقی را زیر پا می گذارد و در نتیجه نظم اخلاقی را دچارآشفتگی می کند (اردبیلی، 1389).


گیدنز، کجروی را نا همنوایی با هنجار ها یا مجموعه هنجار های معینی که توسط تعداد قابل ملاحظه ای از مردم در اجتماع یا جامعه ای پذیرفته شده است (گیدنز، 1382).
همچنین مطابق با قانون: هر عمل یا ترک عملی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم محسوب می شود (ماده 2 قانون مجازات اسلامی).
علاوه بر کجروی و بزه، اصطلاح دیگری که مترادف جرم محسوب می شود انحراف است که اریکسون آن را انحراف عملی می داند که مردم احساس می کنند باید به آن واکنش نشان دهند و در مورد آن اقدام کنند و در واقع انحراف، رفتاری است که با هنجار های اجتماعی همنوایی ندارد (صدیق سروستانی، 1387).


فهرست مطالب

تعریف نظری جرمتعریف عملیاتی جرمفصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش جرم یا بزه


تعریف جرم 11
انواع جرم 12
جرم های جانی: 13
جرم های مالی: 13
جرم های بدون قربانی: 13
جرم های دولتمندان و قدرتمندان: 14

دیدگاه های مختلف در زمینه ی علت شناسی جرم 14

بزهکاری زنان و اهمیت آن 18
خصوصیات بزهکاری زنان 20
پیشینه تحقیق 21
پژوهش های انجام شده در ایران 22
پژوهش های انجام شده در خارج از ایران 26
منابع 31


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"