چارچوب نظری و پیشینه پژوهش احساس تنهایی و دیدگاه های آن

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش احساس تنهایی و دیدگاه های آن|42081936|فصل دوم پایان نامه احساس تنهایی و دیدگاه های آن,مبانی نظری احساس تنهایی و دیدگاه های آن,پیشینه تحقیق احساس تنهایی و دیدگاه های آن,پیشینه داخلی احساس تنهایی و دیدگاه های آن,پیشینه خارجی احساس تنهایی و دیدگاه های آن,پیشینه پژوهش احساس تنهایی و دیدگاه های آن,پیشینه نظری احساس تنهایی و دیدگاه های آن
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان چارچوب نظری و پیشینه پژوهش احساس تنهایی و دیدگاه های آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق احساس تنهایی و دیدگاه های آن ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم71/515 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

تعریف نظری احساس تنهایی: تجربه ناخوشایندی است که درپاسخ به نارساییهای کمی یا کیفی درروابط اجتماعی ظاهرمی شود(پرلمن و پپلو ،1982). تعریف عملیاتی احساس تنهایی: به نمره ای که فرد از پرسشنامه احساس تنهایی 38 سوالی دهشیری (1387) بدست خواهدآورد. دامنه تغییرات نمرات این پرسشنامه بین 38 تا 190 است. عنوان این نوشتار است.

گستردگی ماهیت احساس تنهایی بسیاری از پژوهشگران را بر آن داشته است تا افزون بر تعریف و مفهوم سازی و ارتباط آن با سایر متغیر ها و مشکلات، به مطالعه ساختار عاملی و شناسایی عوامل تشکیل دهنده آن بپردازند. تلاش هایی که به منظور اندازه گیری احساس تنهایی (مانند مفهوم سازی آن) انجام شده است، بیانگر تنوع و اختلاف نظر پژوهش گران در این زمینه است که به دو روی آورد متفاوت منتهی می شود. در یک روی آورد، مقیاس کلی و تک بعدی، احساس تنهایی را به منزله یک پدیده واحد در نظر می گیرند (بدون توجه به آنچه موجب احساس تنهایی در افراد می شود) و بر اشتراک هایی تمرکز دارند که علت اصلی تجربه احساس تنهایی در افراد به حساب می آیند. در روی آورد دیگر اندازه های چند بعدی سعی دارند بین تظاهرات مفروض احساس تنهایی تمایز ایجاد کنند.

فهرست مطالب

1-4-1- تعاریف نظری احساس تنهایی 131-4-2- تعاریف عملیاتی احساس تنهایی 13فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق احساس تنهایی

2-1- احساس تنهایی 14
2-1-1- دیدگاه هایی پیرامون احساس تنهایی 18
2-1-1-1- دیدگاه ویس 19
2-1-1-2- دیدگاه دیگر محققان 19

2-4- پیشینه تحقیق در مورد احساس تنهایی

2-4- فرضیات تحقیق
2-4-1- فرضیات اصلی پژوهش:
2-4-2- فرضیات فرعی پژوهش:
منابع و مآخذ


"