آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان

آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان|41007893|آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان,آرد استخوان,ویژگیهای آرد استخوان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه

آرد استخوان یكی از منابع تامین كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان است . نظر به اینكه آرد استخوان در داخل كشور تولید میشود لذا با توجه به اهمیت تغذیه ای و بهداشتی كه دارد تجدید نظر در استاندارد آن ضروری می نمود.

اگر آرد استخوان بروش پخت تهیه شود اصطلاحأ آن را آرد استخوان 1 و اگر دركوره و بروش سوزاندن تهیه گردد آن را خاكستر استخوان 2 می نامند.

1- هدف

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگیهای فیزیكی ، شیمیایی و میكروبی ، بسته‏بندی ، نشانه‏گذاری و روشهای آزمون آرد و خاكستر استخوان كه به طور صنعتی تولید می‏شود است .

2 - دامنه كاربرد

این استاندارد مربوط به آرد خاكستر استخوان است و بعنوان مكمل كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان مصرف شده كاربرد دارد.

یادآوری چون احتمال انتقال بیماری جنون گاوی از طریق مصرف آرد استخوان (پخته ) در نشخواركنندگان می‏رود بنابراین توصیه می‏گردد در این گروه از دام‏ها انحصارا از آرد استخوان سوخته (خاكستر) استفاده شود.