تحقیق بررسی تاثیر افسردگی در جوانان و مقایسه آنها در دختران و پسران

تحقیق بررسی تاثیر افسردگی در جوانان و مقایسه آنها در دختران و پسران|41004537|تحقیق علوم اجتماعی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی علوم اجتماعی,افسردگی,رابطه افسردگی دختران و پسران,افسردگی پسران,افسردگی در جوانان,تاثیر افسردگی در جوانان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی تاثیر افسردگی در جوانان و مقایسه آنها در دختران و پسران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فصل اول كلیات:
مقدمه :
جوانی زیباترین دوره زندگی افراد است. جوانان از ناهمواریهای دوره كودكی و نوجوانی و مسائل مختلف آن گذشته و مبدل به انسانهایی خوش اندام- نیرومند با ظاهری كاملاً آراسته و نظم یافته خود را در می یابند. اندیشه درباره آینده و فكر و شغل و پیشه آنها و انتخاب راهی كه مسیر زندگی آنها را معین خواهد كرد جای زیادی در زندگی جوانان را اشغال می كند. آنها در حالی كه جدا درباره آینده خود می اندیشند به كمك بزرگتر ها شروع به اصلاح خود نیز می كنند. در دوره جوانی در رشد روحی و روانی دختران و پسران جوان تغییراتی حاصل می شود و اصولاً در این دوره جریان تفكر تغییر كرده و بیشتر حالت انتقاد به خود می گیرد. جوانان به اندازه كافی از اندوخته اطلاعاتی خویش استفاده می كنند خصوصاً‌از اطلاعات تعمیمی و تجزیه و تحلیل شده نهایت استفاده را می‌برند.
در آغاز سالهای جوانی همراه با پیشرفت جسم- روح و روان جوانان نیز پیشرفت می كند و سبب تقویت منابع معنوی و شخصیتی آنها می گردد . در این سنین جوانان شروع به بررسی شایستگی ها و رفع نقایص خود اقدام می كنند و خصوصیات درونی و بیرونی خود را مورد تجزیه و تحلیل منطقی قرار می دهند. علاقه به زیبایی شناسی و اخلاق كه در جریان تماس با طبیعت و هنر و مردم بروز می كند دارای اهمیت خاصی است. جوانان به سوی ادبیات و شعر و تئاتر كشیده می‌شوند و بسیاری از آنها به داستان گویی و داستان نویسی و كارهای هنری گرایش پیدا می كنند. در آغاز جوانی اراده قوی تر می گردد و ویژگی های درونی یعنی پایداری- تصمیم گیری و شجاعت و انتقاد گیری و از خود و ابتكار رشد كرده و توسعه می یابد. وجود تمام این ویژگی هایی كه برای جوانان دردوره جوانی بر شمردیم فقط جوانانی از این خصوصیات بهره مند می گردند كه تحت تعلیم و ترتیب صحیح و علمی قرار گرفته باشند . در این راستا نقش جامعه- مدرسه و خانواده و مربیان از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. اگر غیر از این باشد به پسران و دختران جوانی بر می‌خوریم كه مایوس – گرفته و غمگین و خیالباف و... هستند و علل آن در نتیجه ناروایی محیط زندگی خانوادگی و یا روابط سرد بین والدین و غیره می باشد كه منجر به افسردگی آنها می گردد. خصوصیات روانی كه مشخص كننده دوره جوانی هستند می توان از تمركز اساسی و آگاهانه كه به جوانان در ارتباط با جامعه وحدت می بخشد و قبول هدایت خاص جوانان است نام برد.


فهرست مطالب :
عنوان
تشكر و قدردانی
پیش گفتار
فصل اول كلیات
مقدمه
موضوع تحقیق
بیان مسئله
اهمیت تحقیق
ضرورت تحقیق
فایده تحقیق
هدف یا اهداف تحقیق
سوالات تحقیق
فرضیه های تحقیق
پیش فرضهای تحقیق
پیش بینی محدودیتهای تحقیق
خلاصه فصل

كتابنامه :
1- مقدمه
2- بیان مسئله
3- اهمیت و ضرورت و فایده
4- اهداف تحقیق
5- سوال پژوهشی
6- فرضیه پژوهش
7- پیش فرضها
8- متغیرها
9- پیش بینی محدودیتها
10- خلاصه فصل