تمرین ذخیر سازی کارشناسی ارشد برسی RAID

تمرین ذخیر سازی کارشناسی ارشد برسی RAID|41003186|RAID ,RAID0 ,مزایا و مشخصات ,معایب ,RAID1 ,RAID2 ,كد همینگ ,RAID3 ,RAID4 ,RAID5 ,RAID6 ,RAID7 ,RAID10 ,RAID53
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تمرین ذخیر سازی کارشناسی ارشد برسی RAID هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه :

گذرگاه IDE در طبقه بندی گذرگاههای سیستم ، جزء گذرگاههای خارجی محسوب می شود و در سیستم از آن به منظور ارتباط قطعاتی مانند Rewriter ، CD-ROM ، HDD و ... استفاده می شود . در سیستمهای امروزی به طور معمول دو كانكتور IDE برای برقراری ارتباط بین 4 وسیله جانبی وجود دارد ولی در پاره ای سیستم ها تعداد این كانكتورها 4 مورد می باشد ، دو كانكتور به عنوان IDE ، و دو كانكتور اضافی برای استفاده تحت عنوان RAID یا ATA 133 ATA 100 .

همانطور كه می دانیم با استفاده از كانكتورهای IDE ی موجود روی مادر برد امكان استفاده از حداكثر دو دستگاه بر روی هر كانكتور وجود دارد .RAID تكنولوژی است كه امكاناتی نظیر افزایش سرعت Back up گیری همزمان روی یك یا چند درایو و … در اختیار كاربر قرار می دهد . برای هر كدام از آرایشهای ممكن هنگام استفاده از دو یا چند هاردیسك نسخه های متفاوت RAID مطرح می شود به عنوان مثال RAID0: RAID1 و….

RAID0 : ذخیره سازی روی چند دیسك بدون كنترل خطا

...

نتیجه گیری :

همانطور كه مشخص شد ، استفاده ازRAID برای مقاصد معین می باشد و در كاربردهای عادی و روزمره كارایی چشمگیری را به سیستم PC اضافه نمی كند . به عنوان مثال امكان استفاده از CD-ROM و Rewriter روی این كانكتورها وجود ندارد .بنابراین هنگام استفاده از RAID ابتدا هدف و مورد استفاده خود را مشخص كنید سپس RAID مناسب را انتخاب نمایید.