مقاله آموزشی زندگی نامه مولانا

مقاله آموزشی زندگی نامه مولانا|41002338|مقاله, خرید مقاله ,دانلود مقاله, دانلود و خرید مقاله , مقاله آماده,خرید مقاله آماده, دانلود و خرید مقاله آماده
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مقاله آموزشی زندگی نامه مولانا هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

چکیده:

در این تحقیق سعی بر آنست كه افكار عقاید و شخصیت مولانا مورد بررسی قرار گیرد به همین خاطر به شرح كوتاهی از سرگذشت مولانا از آغاز عمو تا انجام می پردازیم و كوشش خود را در بررسی موارد ذكر شده می گذاریم.
مولوی حدود 68 سال عمر كرد ولادتش در بلخ روز ششم ربیع الاول از سال 604 و وفاتش در قوینه از بلادروم پنجم ماه جمادی الآخر سنه 672 هجری قمری واقع شد همان سال كه نابغه فلسفه و ریاضی خواجه نصیرالدین طوسی وفات یافت پدر مولوی سلطان الطماء شیخ بهاء الدین محمد ولد فرزند حسین بلخی از بزرگان علما و عرفای ممتاز عصر خود كه ظاهراً نسبت خرقه تصوف به شیخ نجم الدین كبری متوفی 618 هـ . ق می رسانید.
آباء اجراء مولوی همه از مردم بلخ بودند كه در آن روزگار یكی از كریسهای ایالت پهناور خراسان شمرده می شد. بهاءالدین ولد در حدود 616 هـ . ق كه تازه آوازه هجوم مغولان ببلاد خوارزم بگوش می رسید با فرزندش مولوی كه در آن تاریخ تقریباً 13 ساله بود و دیگر اعضای خانواده و جمعی از ندم و حشم بقصد زیارت بیت الله از بلخ سفر كرد.