تحقیق با موضوع امنیت تجهیزات شبکه

تحقیق با موضوع امنیت تجهیزات شبکه|40277670|تحقیق با موضوع امنیت تجهیزات شبکه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق با موضوع امنیت تجهیزات شبکه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

76صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

برای تامین امنیت بر روی یک شبکه، یکی از بحرانی ترین و خطیرترین مراحل، تامین امنیت دسترسی و کنترل تجهیزات شبکه است. تجهیزاتی همچون مسیریاب، سوئیچ یا دیوارهای آتش.

اهمیت امنیت تجهیزات به دو علت اهمیت ویژه‌ای می‌یابد :

الف) عدم وجود امنیت تجهیزات در شبکه به نفوذگران به شبکه اجازه می‌دهد که‌ با دستیابی به تجهیزات امکان پیکربندی آنها را به گونه‌ای که تمایل دارند آن سخت‌افزارها عمل کنند، داشته باشند. از این طریق هرگونه نفوذ و سرقت اطلاعات و یا هر نوع صدمه دیگری به شبکه، توسط نفوذگر، امکان‌پذیر خواهد شد.

ب) برای جلوگیری از خطرهای DoS (Denial of Service) تأمین امنیت تجهزات بر روی شبکه الزامی است. توسط این حمله‌ها نفوذگران می‌توانند سرویس‌هایی را در شبکه از کار بیاندازند که از این طریق در برخی موارد امکان دسترسی به اطلاعات با دور زدن هر یک از فرایندهای AAA فراهم می‌شود.

در این بخش اصول اولیه امنیت تجهیزات مورد بررسی اجمالی قرار می‌گیرد. عناوین برخی از این موضوعات به شرح زیر هستند :

1) امنیت فیزیکی و تأثیر آن بر امنیت کلی شبکه

2) امنیت تجهیزات شبکه در سطوح منطقی

3) بالابردن امنیت تجهیزات توسط افزونگی در سرویس‌ها و سخت‌افزارها

موضوعات فوق در قالب دو جنبه اصلی امنیت تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرند : الف)امنیت فیزیکی ب) امنیت منطقی

فهرست برخی ازمطالب:

aمقدمه:1- امنیت تجهیزات شبکه:1‌‌ـ‌‌1 افزونگی در محل استقرار شبکه:2‌‌ـ‌‌1 توپولوژی شبکه:الف – طراحی سری :ب – طراحی ستاره‌ای :ج – طراحی مش :3‌‌ـ‌‌1محل‌های امن برای تجهیزات:4‌‌ـ‌‌1 انتخاب لایه کانال ارتباطی امن:5‌‌ـ‌‌1 منابع تغذیه:6‌‌ـ‌‌1 عوامل محیطی:2- امنیت منطقی:1‌‌ـ‌‌2 امنیت مسیریاب‌ها:2-2 مدیریت پیکربندی:3‌‌ـ‌‌2 کنترل دسترسی به تجهیزات:4‌‌ـ‌‌2 امن سازی دسترسی:5‌‌ـ‌‌2 مدیریت رمزهای عبور:3) ملزومات و مشکلات امنیتی ارائه دهندگان خدمات:1‌‌ـ‌‌3 قابلیت‌های امنیتی:3‌‌ـ‌‌2 مشکلات اعمال ملزومات امنیتی:مفاهیم امنیت شبکه:1‌‌ـ‌‌ منابع شبکه:2‌‌ـ‌‌ حمله

aمقدمه:

1- امنیت تجهیزات شبکه:1‌‌ـ‌‌1

افزونگی در محل استقرار شبکه:2‌‌ـ‌‌1

توپولوژی شبکه:الف – طراحی سری

:ب – طراحی ستاره‌ای

:ج – طراحی مش

:3‌‌ـ‌‌1محل‌های امن برای تجهیزات:

4‌‌ـ‌‌1 انتخاب لایه کانال ارتباطی امن

:5‌‌ـ‌‌1 منابع تغذیه

:6‌‌ـ‌‌1 عوامل محیطی

:2- امنیت منطقی:

1‌‌ـ‌‌2 امنیت مسیریاب‌ها:

2-2 مدیریت پیکربندی:3‌‌

ـ‌‌2 کنترل دسترسی به تجهیزات:4‌‌ـ‌‌2 امن سازی دسترسی:5‌‌ـ‌‌2 مدیریت رمزهای عبور:3) ملزومات و مشکلات امنیتی ارائه دهندگان خدمات:1‌‌ـ‌‌3 قابلیت‌های امنیتی:3‌‌ـ‌‌2 مشکلات اعمال ملزومات امنیتی:مفاهیم امنیت شبکه:1‌‌ـ‌‌ منابع شبکه:2‌‌ـ‌‌ حمله