آشنایی با معماری پایدار و معماری سبز

آشنایی با معماری پایدار و معماری سبز|40273684|معماری ,معماری پایدار ,معماری سبز ,ویتور ویوس ,والتر گروپیوس
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان آشنایی با معماری پایدار و معماری سبز هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


فهرست مطالب :

مقدمه

معماری چیست؟

معماری با الهام از طبیعت
معماری پایدار

معماری سبز یا پایدار

مقدمه


بهره گیری از منابع عظیم طبیعی (انرژیهای نو) در جهت تامین نیازهایی از قبیل گرما، سرما، تهویه و آسایش فضاها سالهاست که مورد توجه معماران بوده و مهمترین اصول معماری پایدار نیز بر همین امر استوار است. در حقیقت ساخت و ساز پایدار، خلق محیطی سالم برپایه کارآیی منابع و اصول اقلیمی است و هدف آن کاهش تاثیر ساخت و ساز بر محیط پیرامون است. از میان این نوع منابع تجدید پذیر، میتوان انرژی ژئو ترمال یا زمین گرمایی را عنوان نمود . چشمه های آب گرم جهنده و فواره های بخار ، صور نمایشی این منبع انرژی هستند که در هر زمان مورد استفاده مردمان بوده و امروزه سعی در بهره برداری از این انرژی بصورت مدرن و در اندازه های بیشتر است. در حقیقت آنچه آن را انرژی پاک اعماق خاک نامیده اند، حرارت درون زمین است که در طول عمر زمین در هسته آن، ذخیره شده است. در ایران امکان استفاده از منابع انرژی زمین گرمایی بصورت مستقیم در مناطق دماوند، سبلان، ماکو، خوی و سهند وجود دارد. پیشروان استفاده از انرژی ژئوترمال ایتالیا، زلاندنو، آمریکا، فرانسه، ژاپن، ایسلند و مجارستان هستند. در سال ۱۹۰۴، نخستین بار در ایتالیا از انرژی زمین گرمایی برای تولید برق استفاده شد و در حال حاضر، میزان تولید برق از انرژی ژئوترمال ۱/۰ درصد کل انرژی جهان است.
معماری چیست؟ویتورویوس : اولین شخصی كه گفت معماری هنر است.والتر گروپیوس:از قاشق غذاخوری تا شهر دامنه كار معمار را تعریف می‌كند.
اتیون لوییس بوله:معماری چیست؟ آیا معماری هنر ساخت‌و‌ساز است؟ یقینا خیر.تادااو آندو: معماری باید كاملاً با اطراف هماهنگی داشته باشد.فرانسیسكو میلیزیا:معماری هنر ساختن است.تویوایتو : معماری پدیده شهری است.رمانتیسم‌ها : معماری هنر مستقل است.فوتوریست‌ها : معماری تحت تأثیر جهان مكانیكی و تكنولوژی می‌باشد.لوكوربوزیه : معماری غیر از نمایش ساخت و پاسخ دادن به نیاز‌ها است.جان راسكین: معماری هنر مرتب كردن و تزیینات بنا‌های ساخته شده توسط بشر به هر مقصودی است به قسمی كه در ساده‌ترین نگاه سلامت، نیرو و لذت بردن روح را میسر نماید.اسنووا:ایدولوژی لادوفسكی درباره ساخت گرایی اینگونه معرفی شده بود كه معماری باید تركیب سه عامل روراستی فنی، امكان پذیری اقتصادی و بیان تجسمی باشد.ل‌.بنه‌ووله:معماری مدرن از تغییرات فنی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از انقلاب صنعتی، زاده شده.كریستین نور برگ-شولتز:شاید به این نتیجه برسیم كه صفت كمال معماری در گرو سه معیار اساسی است، نقشساختمان، شكل و فنون.و.................فایل پاورپوینت 48 اسلاید