دانلود پاورپوینت خصوصی سازی با تاکید بر بازاریابی ورزشی

دانلود پاورپوینت خصوصی سازی با تاکید بر بازاریابی ورزشی|40262303|خصوصی سازی,بازاریابی ورزشی ,صنعت ورزش,تولید ناخالص داخلی ورزش,توریسم ورزشی ,بازاریابی ورزش دانشگاهی ,عناصر بازاریابی ورزشی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود پاورپوینت خصوصی سازی با تاکید بر بازاریابی ورزشی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

بازاریابی:

بازاریابی به مفهوم مجموعه فعالیتهای انسانی – اقتصادی هدایت شده در جهت ارضای نیازها و خواسته‌های امروز جامعه از طریق فرآیند مبادلات می‌باشد. تعریف كاملی ارائه شده از انجمن بازاریابان امریكا:‌

Marketing is the process of planning andexecuting the conception. Pricing promotion and distribution of ideas goods and services to create exchanges that satisfy individual and organizational objectives".

كالاهای ورزشی:

به هر گونه وسیله و ابزار ورزشی ملموس، كالای ورزشی می‌گویند.

خدمات ورزشی :

به هر نوع محصول غیر ملموس ورزشی، خدمات ورزشی می‌گویند.

مدیریت بازاریابی:‌

به كاركرد تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، اجراء و كنترل برنامه‌هایی كه جهت ایجاد، ارائه و حفظ فرآیند معاملات سود آور با خریداران مورد نظر به منظور نیل به اهداف سازمانی، مدیریت بازاریابی اطلاق می‌گردد.

استراتژی بازاریابی:‌

استراتژی بازاریابی یعنی برخورداری از توانایی تطبیق امكانات و قابلیتهای سازمان با فرصتهای محیطی به منظور داشتن جایگاه ویژه در بازار.

بازاریابی بین المللی:

به فرآیند اجرای فعالیتهای بازرگانی كه جریان كالاها و خدمات را به مصرف كنندگان در بیش از یك كشور برای كسب سود، هدایت كند، بازاریابی بین المللی گفته می‌شود.

حامی مالی:

فرد، شركت، كارخانه، رسانه‌های گروهی و یا سرمایه گذاری كه با حمایت مالی با اهداف تبلیغات كالا یا خدماتی خاص، سودآوری و یا علاقمندی به سرمایه گذاری در فعالیتی خاص اقدام نماید، حامی مالی گفته می‌شود كه این فعالیت خاص میتواند در بخش ورزشی نیز انجام پذیرد.

بازاریابی ورزشی:

به مجموعه فعالیتهای انسانی- اقتصادی كه در جهت یافتن بازار مصرف كالاها و خدمات ورزشی ارائه شده از سوی سازمان ورزشی جهت دستیابی به سود آوری و اخذ اعتماد مصرف كنندگان، انجام می‌گیرد، بازاریابی ورزشی گفته می‌شود.


صنعت ورزش:

مجموعه فعالیتهای است كه منجر به تولید محصولات ورزشی می‌گردد.

محصول ورزشی:

به هر گونه كالا و خدمات ورزشی و یا تركیبی از این دو گفته می‌شود كه بصورت چهار دسته مختلف رویدادها، اطلاعات، آموزش و كالاها و خدمات ورزشی متجلی می گردند.

تولید ناخالص داخلی ( GDP) :

به مجموع تولید كالاها و خدمات بخش‌های مختلف اقتصادی گفته می‌شود كه در محدوده جغرافیایی یك كشور طی یك دوره زمانی خاص، مثلاً یك سال به دست می‌آید.

تولید ناخالص داخلی ورزش (GDSP) :

به مجموع تولید كالاها و خدمات بخش ورزش گفته می‌شود كه در محدوده جغرافیایی یك كشور طی یك دوره زمانی خاص، مثلاً یك سال به دست می‌آید.

توریسم ورزشی:

به فعالیتی اطلاق می‌گردد كه طی آن مردم از محلی به محل دیگر بخاطر پر كردن اوقات فراغت، تقویت قوای جسمی و روانی، شركت در نمایشگاهها یا رویدادهای ورزشی بعنوان تماشاگر و یا حتی برقراری روابط اجتماعی بصورت ورزشی ، مسافرت و حداقل به مدت 24 ساعت و حداكثر تا یكسال در آنجا بمانند و به سه شكل فعالیتهای زمان تعطیلی مرتبط با ورزش- فعالیتهای ورزشی آخر هفته و توریسم برای رویدادهای ورزشی متجلی می‌گردد.


ورزش دانشگاهی:

بر طبق چارت ورزش اروپا، ورزش دانشگاهی عبارت است از، همه اشكال فعالیتهای ورزشی سازمان یافته و یا داوطلبانه كه با هدف پر كردن اوقات فراغت، تندرستی و نشاط و یا نیل به قهرمانی و سطح بالای نمایش مهارتهای حركتی در سه سطح درون دانشگاهی، بین دانشگاهی و یا در لیگ انجام می‌شود.

بازاریابی ورزش دانشگاهی:

به فرآیند طراحی و اجرای فعالیتهایی برای تولید، قیمت گذاری، ترویج و توزیع كالاها و یا خدمات ورزشی جهت تامین نیازها یا تمایلات دانشجویان و مشتریان در راستای نیل به اهداف دانشگاه، بازاریابی ورزش دانشگاهی گفته می‌شود.


فرآیند بازاریابیعناصر بازاریابی:

ترکیب بازاریابی به معنی مجموعه ای ازاجزاءیامقوله های مهم درارزیابی تصمیم گیریهای مربوط به بازاریابی یک سازمان است.به عبارتی دیگرآنچه که باید برای ارزیابی انجام دهیم برمبنای ترکیب بازاریابی است.

این اجزاءموثربه صورت p4 معرفی می شوند که شامل:

  • محصول: یاخدماتی که نیازمصرف کننده رابرطرف می سازد.
    2. قیمت: یابهایی که مشتری بایدبرای دریافت محصول یاخدمات بپردازد.
    3. مکان: کانالهای توزیعی است که محصول رابرای مشتری قابل حصول می نماید.
  • ترویج (پیشبردفروش): مشتمل برروشهای تبلیغی وفناوریهای رسانه ای برای ترغیب وتشویق مشتری برای خرید محصول یاخدمات است.

  • فایل پاورپوینت 39 اسلاید