پاورپوینت بیماری MS

پاورپوینت بیماری MS|40250022|دانلود پاورپوینت بیماری MS,بررسی بیماری MS,پاورپوینت جامع و کامل بیماری MS,کاملترین پاورپوینت بیماری MS,پکیج پاورپوینت بیماری MS,مقاله بیماری MS,تحقیق بیماری MS
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت بیماری MS هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

بیماری ms با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه كنونی رفتار و كردار و طرز تفكر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است. یكی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه كنونی ‌ افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا و آلودگی كلیه مواد غذایی است. ممكن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟ امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب كمبود مواد غذایی باعث شده است كه در صنعت كشاورزی و ژنتیك تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیكی گیاهان و استفاده از انواع كودهای شیمیایی برای افزایش محصول این امر باعث شده تعادل مواد در خاك به هم خورده و بیشتر موادی كه در كود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. آلودگی هوا فكر می كنم كه نیازی به توضیح نباشد ‌ چیزی كه عیان است چه حاجت به بیان است مقدمه
MS یک بیماری خود ایمنی است که دستگاه عصبی مرکزی(CNS )را درگیر می کند CNS یا دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز، طناب نخاعی و اعصاب بینایی است. در اطراف فیبرهای عصبی یک بافت چربی به نام میلین(myelin) وجود دارد که از آن محافظت می کند و به هدایت الکتریکی بوسیله فیبرهای عصبی کمک می کند. در بیماریMS میلین در نواحی متعددی از بین می رود و به جای آن بافت اسکار(زخم) بجای می ماند که به این پدیده اسکلروسیس گفته می شود. این نواحی آسیب دیده به عنوان پلاک یا ضایعه ( lesion) نیز گفته می شود. بعضی اوقات فیبر عصبی خود به خود آسیب دیده و می شکند. میلین نه تنها از فیبرهای عصبی محافظت می کند بلکه در کار و عملکرد آنها نیز اهمیت دارد. وقتی میلین یا خود فیبر عصبی آسیب دیده یا تخریب می شود، توانایی اعصاب در هدایت ایمپالس های الکتریکی از مغز به اندام و بالعکس دچار اختلال می گردد و این عامل نشانه های مختلف مربوط به بیماریMS را در فرد ایجاد می کند. بیماری MS یا اسکلروز مولتیپل چیست؟
MS یک بیماری نورولوژیک مزمن و غیرقابل پیش بینی است که دستگاه عصبی مرکزی را درگیر میکند.
مسری نیست و بطور مستقیم از طریق وراثت منتقل نمی شود.
بیشتر افرادی که MS دارند طول عمر طبیعی و یا تقریباً طبیعی دارند.
بیشتر افرادی کهMSدارند ناتوانی شدید پیدا نخواهند کرد.
درحال حاضر داروهای تأیید شده ای(FDA) برای این بیماری وجود دارد، که روند بیماریMS را تعدیل کرده و یا پیشرفت آن را کند می سازد.
افرادی که MS دارند ممکن است علائم خفیف، متوسط، یا شدید داشته باشند. حقایق: MS با دوره های عود- بهبودی: خصوصیات: به دوره های تشدید بیماری که این بیماران تجربه میکنند،FLAR-UPS گفته می شود که البته نام عود، حمله و وخیم شدن را می توان به آن اطلاق کرد. دوره های حاد بدتر شدن عملکرد عصبی در این افراد دیده می شود.
بعد از آن دوره های بهبودی کامل یا ناقص بیماری اتفاق می افتد)رمیسیون) که در طول آن پیشرفت بیماری وجود نخواهد داشت.
فراوانی: بیشتر افراد در هنگام تشخیص اولیه به این فرم از بیماری دچار هستند که تقریباً 85 درصد افراد مبتلا به MS را شامل می گردد. MSپیشرونده ابتدایی خصوصیات: افراد این گروه گونه ای از بیماری MS را تجربه می کنند که روند بدتر شدن بیماری از ابتدا مداوم ولی آهسته است و عود و بهبودی قابل تمایزی دیده نمی شود. با این حال، میزان و نسبت پیشرفت در طول زمان متغیر است و گاهی توقف بیماری و بهبودی های موقتی ممکن است دیده شود. MSپیشرونده ثانویه: خصوصیات: افراد با این نوع MS یک دوره ابتدائی عود- بهبودی را تجربه می کنند و متعاقب آن یک روند ثابت بدتر شدن بیماری دیده خواهد شد که ممکن است همراه یا بدون، عود( حمله مجدد) و بهبودی نسبی(رمیسیون) باشد.
. فراوانی:تا قبل از عرضه داروهای موثر برای درمان MS50 درصد از MS نوع عود- بهبودی ظرف 10 سال به توع پیشرونده ثانویه مبتلا می شدند. هنوز داده های حاصل از مطالعات طولانی مدت در دسترس نیست تا ثابت شود فاصله زمانی برای تبدیل شدن به این شکل از بیماری با داروهای موجود طولانی شود. عود کننده پیشرونده: خصوصیات: افرادی که این نوع MS را دارند، یک بیماری با حالتی که نشانه ها بصورت ثابت رو به بدتر شدن می گذارند، را تجربه می کنند ولی با این حال در دوره بیماری ممکن است بهبودی موقتی وجود داشته باشد و یا وجود نداشته باشد بر خلاف MS دوره های عود و بهبودی...

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.