دانلود پاورپوینت طبیعت، منبع الهام سازه های معماری

دانلود پاورپوینت طبیعت، منبع الهام سازه های معماری|40227324|دانلود پاورپوینت طبیعت منبع الهام سازه های معماری,پاورپوینت طبیعت منبع الهام سازه های معماری,طبیعت منبع الهام سازه های معماری,الهام سازه های معماری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود پاورپوینت طبیعت، منبع الهام سازه های معماری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

بخشی از محتوای فایل:

طبیعت ، طراحى زبردست و مهندسى چیر ه دست است كه هم در انتخاب فرم وشکل های یك جسم (متناسب با نیاز آن) بهترینها را انتخاب میكند و هم درانتخاب اسكلت و مكانیسمى كه به آن جسم ایستایى و دوام ببخشد، ساد ه ترین،متناسب ترین و مؤثرترین را به كار میگیرد. جالب است كه در طبیعت، فرم یك جسم و اجزاى برپادارنده و شكل دهند ه آن به صورت متقابل، یكدیگر را تعریف میكنند.

بر این اساس در اواخر قرن بیستم نیز، توسعه و پیشرفتهای تكنولوژی و پژوهشهایانجام شده توسط برخى از معماران و مهندسان، این امكان را برای ساختن سازه های سبك فراهمكرد و در واقع یكی از دستاوردهای بزرگ در زمینه معماری و مهندسی، توسعه سازه هایی باوزن كم بود كه این كار تنها با الهام از ساختارها و تئور ی های طبیعی ممكن میشد.

معمارى میتواند در تقلید از طبیعت 3 رویكرد را دنبال نماید :

1 رویكرد فرمى : در این رویكرد طبیعت به صورت سمبل وارد عرصه معمارى می شود.

-2 رویكرد ساز ه گرا : در این نگاه به اجسام طبیعى از منظر ساختارى جهت تحمل نیروها نگریسته می شود.

-3 رویكرد تكامل گرا : در این بخش الگوهایى از رشد موجودات یا ارگا نهاى طبیعى وارد عرصه معمارى می شود.

و....