مجموعه کامل بازرسی نصب تجهیزات مکانیکال در پروژه های صنعتی

مجموعه کامل بازرسی نصب تجهیزات مکانیکال در پروژه های صنعتی|40204108|مجموعه کامل بازرسی نصب ,تجهیزات مکانیکال ,مکانیک ,نصب ,بازرسی تنظیم و جانمایی تجهیزات مكانیكی,Mechanical Equipment Positioning,بازرسی Chipping and Padding فونداسیون تجهیزات مکانیکی,سازه های فلزی Steel Structure,سازه های فلزی تجهیزات مكانیكی بویلرها HVAC,API 686 ,ACI 3511R 99,بازرسی Final Alignment و Piping Stra
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مجموعه کامل بازرسی نصب تجهیزات مکانیکال در پروژه های صنعتی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

بازرسی تنظیم و جانمایی تجهیزات مكانیكی پس از نصب Mechanical Equipment Positioning

در این مدرك، به اقدامات لازم جهت نصب تجهیزات مكانیكی، یعنی Equipment Erection یا Positioning اشاره می شود.

بازرسی Chipping and Padding فونداسیون تجهیزات مکانیکی

توضیح: این مدرک به تفصیل به نحوه اجرا و بازرسی Chipping سطح فونداسیون و انواع و نحوه ی اجرای Pad گذاری پیش از نصب تجهیزات مکانیکی می پردازد. سعی شده است اصطلاحات متداول در پروژه ها و استاندارد و کتب مرجع برای رفع ابهام در کنار یکدیگر آورده شود.

سازه های فلزی Steel Structure

مراحل نصب سازه های فلزی، تجهیزات ، مكانیكی،بویلرها HVAC

دستورالعمل جامع گروت ریزی فونداسیون تجهیزات مكانیكی بر اساس استاندارد

" API 686 " و ACI 351.1R‐ 99

آنچه در پیش رو تقدیم میگردد، ویرایش اول جزوهای مختصر و مدون پیرامون گروتریزی تجهیزات مكانیكی اعم از تجهیزات ثابت همچون برجهای تقطیر، سازههای فولادی، دودكشهای صنعتی، بویلرها و نیز تجهیزات ماشینری از قبیل انواع پمپها، كمپرسورها،دمندهها، توربینها و سایر انواع تجهیزات مشابه است.

در تهیه ی این گفتار، مبنای كار بر اساس استاندارد انجمن بتن آمریكا،ACI 351 و نیز موسسه نفت و گاز آمریكا می باشد. در تكمیل و یا تفسیر بندهای مختلف استاندارد كه امكان ابهام برای كاربر دارند، بر اساس تجربه شخصی نگارنده، توضیحات و شكلهای تكمیلی از اطلاعات شركتهای معتبر سازندهی گروت و نیز وندورهای مختلف تجهیزات اضافه گردیده است.

نگهداری متن لاتین استاندارد به این خاطر بوده است كه در برخی موارد، بدلیل محدودیتهای تقابل ادبی و فنی زبان فارسی و لاتین، ترجمه ی متن ممكن است آنگونه كه باید حق مطلب را ادا ننماید، فلذا استفاده از متن اصلی استاندارد، درك مفاهیم را برای مهندسین آسانتر خواهد نمود.

از آنجائی كه هدف از ارائه ی این كار، جوابگویی به خلا مدرك مدون در زمینهی گروت ریزی و نیاز موجود و همچنین تهیه ی سندی مبتنی بر استانداردهای پر كاربرد جهت استفاده و راهنمایی مهندسین و كاربران در زمینه های مختلف ساخت و نصب واحدهای صنعتی می باشد.

بازرسی Final Alignment و Piping Strain Checkتجهیزات دوار

توضیحات: نحوه ی Final Alignment به عنوان مرحله ی نهایی تحویل تجهیز دوار به تیم راه انداز (Commissioning) آورده شده است .بندهای توضیحی در متن، مربوط به API 686 می باشد.

مراحل انجام Shaft Alignment ایركولرهای هوایی

در ذیل ، مراحل بازرسی جهت انجام Shaft Alignment ایركولرهای هوایی آورده شده است.

بازرسی Belt Tension ایركولرها و سیستم فن هواسازهای HVAC

آنچه در این گفتار می آید، نحوه ی اندازه گیری میزان كشیدگی تسمه های بكار رفته در تجهیزات دارای سیستم پولی-تسمه كه عمدتا مبدلهای حرارتی هوا خنك كن (ایركولرها) و دستگاههای هواساز سیستمهای تهویه مطبوع در صنایع بالا دستی و پایین دستی نفت و گاز، نیروگاهی، صنایع معدنی، تاسیسات منازل مسكونی و غیره است.

بازرسی نصب سینی های برج تقطیر (برج های تقطیر تفكیكی)Tray Installation- Internal Check

در این گفتار، به شرح اجزای داخلی یك برج تقطیر (Column) تفكیكی (Fractionation) و در ادامه چك لیست نصب سینیها (Tray) همراه یا تصاویر عملی ، نشان داده می شوند. جهت آشنایی با جزئیات، یك نمونه نقشهی اجزای داخلی برج تقطیر نیز شرح داده شده است. این گفتار بر اساس، مستندات فنی سازندهی اجزای داخلی برج تقطیر و نیز نمونه های نصب شده در سایت پالایشگاهی تدوین شده است.

بازرسی Box-Up تجهیزات ثابت مكانیكی (Fixed Equipment Box-Up)

در این نوشتار به بررسی الزامات بازرسی نهایی و اتصال تجهیزات ثابت كاربردی به خطوط پایپینگ در صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، واحدهای عملآوری سیال مادر، نیروگاهی، غذایی، عملآوری آب شرب و ... شامل برجهای تقطیر، درامها، تانكها، مبدلهای حرارتی، تجهیزات فیلتراسیون پرداخته میشود. این مرحله كه در صنعت از آن به Box-Up یاد می شود مرحله ی آماده سازی نهایی تجهیز و اطمینان از تكمیل بودن نصب قطعات داخلی جهت شروع عملیات راهاندازی میباشد. از آنجاییكه امكان ورود به داخل تجهیز پس از انجام Box-Up بدلیل ایزوله نمودن فلنجهای تجهیز مقدور نخواهد بود، وجود هیچگونه كسری و Punch مربوط به قطعات داخلی پذیرفته شده نیست.

بدلیل حساسیت آببندی فلنجهای بازدید (Manhole) نحوهی صحیح اعمال گشتاور سفتن نمودن بولتها (تُرك) در اتصالات فلنجی حائز اهمیت میباشد. در این نوشتار ابتدا به معرفی Box-Up پرداخته میشود. در ادامه فعالیتهایی كه جهت Box-Up نمودن تجهیز انجام میگیرد، آورده می شود. توضیحاتی پیرامون نكات كلی كه در زمینه ی اجرای اتصالات فلنجی می بایست رعایت گردد، ارائه شده است. در پایان نیز الگوهای سفت نمودن بولتهای اتصالات فلنجی و نمونهای از چك لیست بازرسی انجام فرآیند Box-Up تجهیز مكانیكی در محل سایت معرفی می گردد.

لازم به ذكر است در تهیه ی این نوشتار سعی شده برخی واژه های متداول در پروژه های صنعتی استفاده شده است.