سبك سازی یكی از مهمترین راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران

سبك سازی یكی از مهمترین راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران|40087131|سبك سازی یكی از مهمترین راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران ,تحقیق سبك سازی یكی از مهمترین راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران ,سبك سازی, یكی از مهمترین راهكارهای كاهش, تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان سبك سازی یكی از مهمترین راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی در كشور زلزله خیز ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

-دبیر اولین همایش بین المللی زلزله و سبك سازی ساختمان اظهار داشت: است. به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دكتر محمد رضا عدل پرور با بیان این مطلب گفت: تشخیص و شناسایی زمان، مكان و بزرگی زلزله تا به حال برای بشر امكان پذیر نبوده و این امر باعث شده است كه محققان، پژوهشگران و اندیشمندان به فكر راهكارهای اصولی برای كاهش صدمات جانی و مالی ناشی از وقوع زلزله باشند. وی افزود: جنبش سبك سازی از حدود 70 سال پیش در آمریكا و در 60 سال گذشته در اروپا، ژاپن و كشورهای پیشرفته دنیا شروع شده است و نتایج به دست آمده از سبك سازی ساختمان و سازه ها در مقابل زلزله بسیار مورد توجه جهانیان و كشورهای زلزله خیز قرار گرفته كه نتایج عینی و مثبتی را نیز به همراه داشته است. وی با اشاره به زلزله 2/7 ریشتری اخیر كشور ژاپن و زخمی شدن حدود 64 نفر گفت: اگر زلزله ای با همین شدت در شهر تهران بیاید با تلفات میلیونی و تخریب بخشهای عمده از شهر تهران همراه خواهد بود ولی كشور ژاپن با استفاده از فناوری جدید مقاوم سازی در سازه های خود با حداقل تلفات جانی و مالی روبرو شد. عدل پرور گفت: شاید سبك سازی بناها تا حدودی هزینه های ساخت را افزایش دهد ولی در مقایسه با كاهش تلفات جانی و مالی ناشی از زلزله، سبك سازی سرمایه ملی به حساب می آید و در نهایت از دیدگاه مهندسی ساخت و ساز اقتصادی تر می شود.

وی افزود: بعد از زلزله مرگبار و فاجعه امیز رودبار و بم توجه مسوولان به راهكارهای كاهش تلفات جانی و مالی ناشی از وقوع زلزله معطوف شد و بحث سبك سازی، با توجه به یافته ها و پژوهش جهانی مورد توجه متخصصان و كارشناسان و سازندگان ساختمان كشورمان قرار گرفت. وی در ادامه گفت: حركت به سمت سبك سازی علاوه بر موارد یاد شده نیازمند فرهنگ سازی استفاده از سازه های سبك و تغییر نگرش متخصصان و كارشناسان امر ساخت و ساز در كشور است.

عدل پرور افزود: به همین منظور مهمترین اهداف اولین همایش بین المللی زلزله و سبك سازی ساختمان كه اوایل مهرماه سال جاری برگزار می شود، تبادل اطلاعات در مورد استفاده از فناوریهای نوین، شناخت مصالح جدید و سبك در اجرای انواع سازه ها و ساختمانها، نحوه عملكرد ساختمانهای سبك در برابر زلزله و معرفی مصالح بومی سبك و مقاوم در برابر زلزله و معرفی مصالح بومی سبك و مقاوم در برابر زلزله و همچنین آگاهی از آخرین اطلاعات به دست امده تحقیقات توسط مهندسان، نخبگان، پژوهشگران و اندیشمندان كشور ایران و دیگر كشورهای جهان است.