پروژه سیستم ساختمانی قاب های سبک فولادی سردنوردشده (LSF)

پروژه سیستم ساختمانی قاب های سبک فولادی سردنوردشده (LSF)|39030491|پروژه سیستم ساختمانی قاب های سبک فولادی سردنوردشده (LSF),تحقیق سیستم قاب فولادی سبک نورد سرد,پاورپوینت سیستم قاب فولادی سبک lsf,پایان نامه سازه های سبک فولادی lsf,پروژه سیستم سازه ای lsf,تحقیق سازه های lsf قاب سبک فولادی,سیستم قاب فولادی نورد س,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروژه سیستم ساختمانی قاب های سبک فولادی سردنوردشده (LSF) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

،
در قالب ورد، در 41 صفحه، قابل ویرایش

چکیده:

سیستم ساخت قاب فولادی سبک (Lightweight Steel Framing) که به اختصار آن را LSF می نامند، یک سیستم ساختمانی است که برای اجرای ساختمان های عمدتاً کوتاه مرتبه و میان مرتبه (حداکثر تا 5 طبقه) استفاده می شود واز سیستم های مورد تایید مهندسان عمران در کشورهای توسعه یافته و مدرن می باشد. این سیستم که شباهت زیادی به روش های ساخت ساختمان های چوبی دارد، بر اساس کاربرد اجزایی به نام استاد (Stud) یا وادار و تراک (Track) یا رانر شکل گرفته است و از ترکیب نیمرخ های فولادی گالوانیزه سرد نورد شده ، ساختار اصلی ساختمان برپا می شود. مقاطع مورد استفاده در این سیستم U,C و Z است، که معمولاً با اتصالات سرد به یکدیگر متصل می شوند.هر دیوار از تعدادی اجزای عمومی C شکل (استاد) ، که در بالا و پایین به اجزای افقی ناودانی U یا C شکل متصل شده اند، تشکیل می شود. این سیستم در اکثر موارد با سقف سبک و به صورت موردی با انواع دیگر سقف ها اجرا می شود. تیر و تیرچه های این نوع سقف های سبک، همانند استاد و تراک های دیوارها است. سقف نهایی معمولاً از نوع شیب دار و با استفاده از خرپا های فلزی ساخته شده از پروفیل های سرد نورد شده در نظر گرفته می شود. قسمت های دیگر ساختمان نیز با استفاده از پروفیل های سرد نورد شده اجرا می شوند و با انواع پوشش های مختلف تخته گچی، سیمانی، چوبی وغیره پوشیده می شوند.این سیستم در حدود ۲۰ سال است که به شکل گسترده به کار می‌رود و به عنوان جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی ساخت ، جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساخت وساز کشورهای پیشرفته یافته است. این سيستم سازه اي در انواع ساخت و سازها مانند خانه هاي مسكوني واداري،هتل ها و هتل آپارتمانها، ساختمانهاي مدارس و دانشگاهي، رستورانها داراي كاربرد مي باشد. نتایج بررسی ها نشان می‌دهد که علاوه بر این که سرعت اجرا را حداقل دو برابرمی‌نماید، منجر به کاهش چهل درصدی در فولاد مصرفی خواهد شد. این سیستم به دلیل مزایای فراوان از جمله سرعت وکیفیت بالای ساخت و عملکرد لرزه‌ای مناسب در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورهای دنیا رواج قابل توجهی یافته است،همچنین توانایی ترکیب با سیستم های سازه ای دیگررا نیزدارا می باشد.