کار تحقیقی بررسی جرم اطفال از دیدگاه قانون و اسلام

کار تحقیقی بررسی جرم اطفال از دیدگاه قانون و اسلام|39030363|کار تحقیقی بررسی جرم اطفال از نگاه فقه و اسلام,مجازات طفل و نوجوان بزهکار,تعریف طفل در قانون مجازات اسلامی جدید,مجازات کودکان زیر 18 سال,مجازات کودکان زیر 15 سال,جرایم اطفال در قانون مجازات جدید,مجازات افراد زیر ۱۸ سال,مسئولیت کیفری اطفال در ق,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان کار تحقیقی بررسی جرم اطفال از دیدگاه قانون و اسلام هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق با موضوع بررسی جرم اطفال از دیدگاه قانون و اسلام،
در قالب ورد، در 53 صفحه، قابل ویرایش،

مقدمه:
كودكي دوران پايه گذاري شخصيت انسان است. سلامتي روحي – رواني و جسمي انسان وابستگي قوي به چگونگي گذران اين دوران دارد. ناتواني جسماني و عقلاني كودك ايجاب مي كند كه قانونگذار حمايتهاي خاص خود را مبذول اين گروه از جامعه نمايد. نهادها و قوانين حمايتگر در جهت جبران ناتواني كودك در حفظ حقوق خويش است. وجود اين حمايتها از اقشار ضعيف جامعه مثل زنان، زندانيان، آوارگان، پناهندگان و غيره نيز احساس مي گردد؛ اما آنچه اهميت اين گونه حمايتها را در خصوص كودك پر رنگتر مي نمايد، شكل گيري وجود انسان و ابعاد شخصيتي وي در اين مرحله از زندگي است.
حفظ قداست و ارزش دوران كودكي بر عهده آحاد حكومتگران است و قانونگذار نيز در اين زمينه سهمي دارد. وظيفه قانونگذار در جهت بخشيدن قدرت اجرايي به بايدها و نبايدها، وضع مقرراتي براي حفظ حقوق افراد جامعه است و حيطه بررسي ما در اين مقاله، بررسي ميزان موفقيت قانونگزار جزايي ايران در حفظ حرمت بايدها و نبايدها و اعطاي قدرت اجرايي به آنها در زمينه حقوق كودك است.
هدف حقوق جزا، اصلاح مجرم و جامعه است و وسيله نيل به اين هدف، مجازات، يعني واكنش اجتماعي در مقابل پديده مجرمانه است. مكاتب فكري در دورانهاي مختلف، اهداف متعددي براي مجازات ارائه نموده اند، اما امروزه با نضج افكار مكتب اجتماعي نوين، اين نظر پذيرفته شده است كه مهمترين هدف مجازات، اصلاح مجرم در جهت باور و پذيرش هنجارهاي اجتماعي و تطبيق وي با اين هنجارهاست. حال سؤال اين است كه حقوق جزا چه تدابيري در جهت باوراندن هنجارهاي اجتماعي به كودكان انديشيده و چگونه مي خواهد كودكان را از قرباني جرم شدن دور نگه دارد؛ به عبارت ديگر، راهكارهاي مقنن جزايي ايران در جهت جلوگيري از قرباني جرم شدن كودك و اصلاح كودكان بزهكار چيست؟