پروپوزال رشته کشاورزی گرايش زراعت

پروپوزال رشته کشاورزی گرايش زراعت|39023741|دانلود پروپوزال رشته کشاورزی , پروپوزال آماده کشاورزی , دانلود پروپوزال آماده کشاورزی , نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد کشاورزی , پاورپوینت پروپوزال کشاورزی , پروپوزال کشاورزی , رایگان , روش تحقیق , پروپوزال پر شده رشته کشاورزی , دانلود پروپوز,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال رشته کشاورزی گرايش زراعت هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پروپوزال کشاورزی
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )
این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شدهٔ رشته کشاورزی ، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.

فهرست مطالب :
عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
بيان مسأله (تشريح ابعاد، حدود مسأله، معرفي دقيق مسأله، بيان جنبه‌هاي مجهول و مبهم و متغيرهاي مربوط به پرسش‌‌هاي تحقيق، منظور تحقيق)
سیر ( Allium sativum L. ) یکی از مهم ترین سبزیجات کشت شده در جهان است و بعد از پیاز از نظر ارزش غذایی و تولید در جایگاه دوم قرار دارد. سیر گیاهی است که تنها از طریق غیر جنسی تکثیر پیدا می کند. بر اساس آمار سازمان خوار و بار جهانی، سطح زير کشت سير در ايران حدود 10 هزار هکتار برآورد شده است. که با در نظر داشتن شرايط اقليمی مناسب کشور برای کشت و پرورش آن و جايگاه اين محصول مهم در صادرات محصولات غير نفتی، لزوم توجه بيشتر به اصلاح و پرورش آن، احساس می گردد. سير محلی گیلان از جمله محصولات زراعی مهم استان است که دارای صفات کيفی و خوش خوراکی مطلوب و در رژیم غذایی مردم گیلان از جایگاه بارزی برخوردار است. در حال حاضر سیر بومی گیلان بصورت مخلوطی از فنوتيپها و ژنوتيپهای مختلف وجود دارد که از نظر رنگ، اندازه، شکل، تعداد سيرچه در سير و عملکرد، اختلافهای بارزی را در مناطق مختلف استان نشان می دهد. به علاوه، يکي از راهکارهاي مهم تقويت اقتصاد خانوارهاي کشاورزان گیلانی، کشت دوم بعد از برداشت برنج است. اکنون در سطحی معادل 57 هزار هکتار از شالیزارهای استان، محصولاتی نظیر انواع سبزيجات، باقلا، لوبيا، سير، بادمجان، کلم، هويج، کلزا و شبدر پس از برداشت برنج، کشت و سالانه به طور ميانگين200 هزار تن محصول توليد مي‌شود، در حالیکه با شرایط فعلی دست کم 80 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برای کشت دوم مستعد می باشد. در صـورت احـداث شبکه زهکشي مناسب، امکـان کشـت دوم در سطوح وسیع تری از شالیزارها فراهم مي‌شود. مديريت کشت دوم در اراضي شاليزاري استان می تواند افزايش ميزان بهره ‌وري، پايداری و ارتقاي توليد، تأمين بخشي از نياز غذايي جامعه، ايجاد اشتغال، افزايش توان مالي کشاورزان، افزايش درآمد ملي، کاهش خروج ارز از کشور، رعايت تناوب زراعی، تقلیل آفات و بیماریها و کاهش آلودگي زیست محيطی را به همراه داشته باشد. سیر یکی از سبزیجات پرمصرف در گیلان است که به صورت تازه خوری و یا فرآورده های سیر در سفره هر گیلانی جایگاه ویژه ای دارد. طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، کشت سیر هر سال در سطحی معادل 1285 هكتار از اراضي زراعی استان انجام می شود. اما نقصان عملکرد سیر در این منطقه، اختلاط ژنتيکی سیر بومی گیلان، عدم دسترسی کشاورزان به ارقام پرمحصول و غیریکنواختی در عملکرد سیر از معضلات اصلی کشت این محصول بشمار می رود. بنابر این، دستيابي به ارقام اصلاح شده پرمحصول از اهميت ويژه اي برخوردار است. با توجه به عقیم بودن گلهاي سير و تكثير غیرجنسي آن، اساسی ترين روش به نژادي در مورد خالص سازی و ارزیابی چنين گياهاني، گزينش توده ای و یا كلوني است. با اجرای این آزمایش، امکان دستیابی به توده های خالص سیر بومی گیلان و معرفی رقم با انجام آزمایشهای تکمیلی میسر خواهد شد. ضمنا مناطق کشت سیر در استان گیلان در جدول زیر قید گردیده است.
توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش