پروپوزال رشته علوم سیاسی

پروپوزال رشته علوم سیاسی|39023676|دانلود پروپوزال رشته علوم سیاسی, پروپوزال آماده علوم سیاسی, دانلود پروپوزال آماده علوم سیاسی, نمونه پروپوزال آماده برای علوم سیاسی, پاورپوینت پروپوزال علوم سیاسی, پروپوزال علوم سیاسی, رایگان , روش تحقیق , پروپوزال پر شده رشته علوم سیاسی, دانلود پروپو,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال رشته علوم سیاسی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پروپوزال علوم سیاسی
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )
این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شدهٔ رشته علوم سیاسی، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.

فهرست مطالب :عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
چکیده:
به‌نظر می‌رسد از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون یعنی بیش از ۷۰ سال، هیچ موضوعی به اهمیت بحث خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی و آثاری که به‌جای خواهد گذارد، مطرح نبوده است. موقعیت و سابقه تاریخی این کشور بر اهمیت این بحث می‌افزاید. خروج بریتانیا جدای از تبعات اقتصادی تجاری، می‌تواند یک شوک سیاسی و روانی در تحولات اروپایی به‌وجود آورد. همان‌طور که ورود بریتانیا با سروصدای زیادی در طی یک دهه (نهایتاً در ۱۹۷۳) صورت گرفت، خروج این کشور نیز طی ۴ سال اخیر با سروصدای زیادی همراه است. این موضوع به یکی از دل‌نگرانی‌های محافل بریتانیا و اروپایی مبدل شده است. آمریکا و کانادا نیز نسبت به تبعات منفی این خروج به‌دفعات هشدار داده‌اند.بریتانیا با توجه به پیشینه سیاسی تاریخی خود به‌ هیچ‌وجه علاقه‌مند نیست تصمیم‌گیری در مورد برخی سیاست‌های کلان خود مثلاً در حوزه پولی، دفاعی، امنیت، سیاست خارجی، امور اجتماعی و کنترل‌های مرزی را به یک سازمان فراملّی و اروپایی واگذار کند. تاکنون نیز لندن از پیوستن به حوزه‌های یورو (پول واحد اروپایی)، پیمان شنگن، منشور اجتماعی اروپایی خودداری کرده و آن را نپذیرفته است. چندی پیش، دیوید کامرون چنین گفت: وقت آن رسیده که مردم بریتانیا نظرشان را بگویند. وقت آن رسیده که تکلیف ماجرای اروپا را در سیاست بریتانیا روشن کنیم. در این جستار، به بررسی وضعیت پسا جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در قالب سه محور: اقتصاد، مهاجرت و سیاست پرداخته می¬شود و موضوعات مهمی چون روابط فرا آتلانتیکی و آینده اتحادیه اروپا بدون بریتانیا مورد بررسی و کنکاش قرار می¬ گیرد.بيان مسأله پژوهشی(Problems):
اگرچه نگرانی‌های موجود از بحران مالی و شرایط منطقه یورو، تاثیر فراوانی بر نارضایتی مردم انگلستان از اتحادیه اروپا داشته است، اما واقعیت این‌است که بی¬میلی مردم این کشور به اتحادیه اروپایی و عدم اعتماد کامل به آن وضوع جدیدی نیست.کشور انگلستان همواره تافته¬ای جدا بافته در اتحادیه اروپا بوده¬است. روحیات خاص انگلوساکسونی، تاریخ و فرهنگ خاص، نظام سیاسی و هژمونی جهانی این کشور در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تا حدودی در ایجاد این دیدگاه متفاوت انگلستان درقبال اروپا سهیم بوده¬است. انگلستان به‌خاطر شرایط خاص جغرافیایی و موقعیت جزیره¬ای خود، به نوعی از اروپا جداست اما جالب این است که شاید به خاطر همین عواملی که ذکر شد خود را مرکز و اروپا را حاشیه و وابسته به خود می¬داند. در دهه¬ی ۱۹۷۰ تحولاتی رخ داد که زمینه را برای پیوستن انگلستان به جامعه اقتصادی اروپا فراهم نمود؛ دوگل به‌عنوان اصلی¬ترین مانع عضویت انگلستان دیگر در صحنه سیاست فرانسه نقشی نداشت و رهبران جدید فرانسه (پمپیدو و ژیسکاردستن) تمایل بیشتری به عضویت انگلستان نشان دادند. از سوی دیگر، در انگلستان نیز تمایل برای عضویت در بازار مشترک افزایش یافت و در همه¬پرسی ژوئن ۱۹۶۷، ۶۷درصد مردم انگلستان با این موضوع موافق بودند. با توجه به تحولاتی که شکل گرفته بود، دیگر خارج ماندن از بازار مشترک به نفع انگلستان نبود و سرانجام انگلستان در سال ۱۹۷۳ به عضویت جامعه اقتصادی اروپا درآمد. خاتمه دوران جنگ سرد، پیشرفت فرایند همگرایی در اروپا، تحول و تکامل جامعه¬ اقتصادی اروپایی به اتحادیه اروپا و نیز وحدت دوآلمان، از جمله عواملی بودند که دولت انگلستان را در آغاز دهه¬ ۹۰ میلادی برای همکاری باروند وحدت اروپا تحت فشار قرار داد


توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش