تحقیق كنترل موجودي انبار یک شركت محصولات كاغذي

تحقیق كنترل موجودي انبار یک شركت محصولات كاغذي|39022278|كنترل موجودي انبار یک شركت, تحقیق در مورد كنترل موجودي انبار یک شركت, دانلود تحقیق كنترل موجودي انبار یک شركت, دانلود رایگان تحقیق كنترل موجودي انبار یک شركت, پروژه كنترل موجودي انبار یک شركت, مقاله كنترل موجودي انبار یک شركت, تحقیق حسابداری در مورد ,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق كنترل موجودي انبار یک شركت محصولات كاغذي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع كنترل موجودي انبار یک شركت محصولات كاغذي،
در قالب Word و در 93 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
مقدمه :
كليه داراييهاي يك واحد تجاري - توليدي داراي ارزش اقتصادي است و حصول اطمينان از به كارگيري آن طبق هدفهاي تعيين شده ، نيازمند طرح ريزي مي باشد . مثلاً مهندسين توليد براي استفاده موثر از تسهيلات توليد ، براي كليه فعاليتهاي توليدي به دقت برنامه ريزي مي كنند . يا مديران سيستم ضوابط عملياتي را به نحوي تنظيم مي كنند كه حداكثر استفاده را از سيستم كامپيوتر به عمل آورند و از هر گونه استفاده نابجا از اين سيستم جلوگيري نمايند . برخي از داراييها به علت ماهيت يا اهميت آن مستلزم بذل توجه و اعمال دقت بيشتر مديريت است . موجوديها ، دارايي ديگري است كه نيازمند توجه دقيق مديريت واحدهاي تجاري - توليدي مي باشد .
موجوديها دو ويژگي مهم دارد كه اين ويژگيها ، بذل توجه خاص و همچنين طرح‌ريزي آن را الزامي مي كند . ويژگي اول ، صرف مقدار متنابهي از منابع واحدهاي تجاري توليدي در موجوديهاست . ويژگي دوم ، گردش موجوديهاست كه برخلاف داراييهاي غيرجاري به طور مداوم مصرف و مجدداً جايگزين مي گردد .

فصل اول
تاريخچه شركت محصولات كاغذي لطيف
شركت محصولات كاغذي لطيف در تاريخ 7/3/1364 تأسيس و عمليات اجرايي خود را در اواخر سال 1370 در شهر صنعتي هشتگرد در زميني به مساحت 65 هزار متر مربع و زيربناي حدود 30 هزار متر مربع و با ظرفيت 15000 تن كاغذ با گراماژ پايين آغاز نمود. و پس از گذشت حدود 5/2 سال در نيمه اول سال 1373 بهره برداري از آن آغاز گرديد.
ماشين آلات در چهارچوب قرارداد همكاري فني و اقتصادي ايران و اتريش با استفاده از ارز فاينانس از شركت فويت خريداري گرديده و اعتبار آن در تاريخ 5/1/1370 در بانك تجارت گشايش يافته است.
لطيف اولين كارخانه داراي واحد جوهر زدايي (Dinking) در صنايع كاغذ سازي ايران مي باشد و قادر است روزنه 60 تن كاغذ باطله را جوهر زدائي نموده و به صورت خمير اوليه تبديل و از محل اين خمير انواع محصولات را تهيه نمايد.
كارخانه كاغذسازي لطيف با بهره گيري از سيستم پيشرفته PLC، با دارا بودن دو مركزيت كنترل در سالن كاغذ و سالن جوهر زدايي با بيشترين راندمان نسبت به كنترل تجهيزات كارخانه اقدام نمايد. ماشين كاغذ توان توليد انواع كاغذهاي بهداشتي و صنعتي را از گراماژ 14 تا 45 گرم بر متر مربع دارا مي باشد. تمام كنترل آن به وسيله سيستم PLC انجام گرفته و سيستم پرس آن از دو غلتك پرس جهت آبگيري و صافي كاغذ تشكيل شده و قسمت خشك كننده آن از يك غلتك به قطر 4000 ميلي متر از طريق داخل بوسيه بخار گرم و از قسمت بيرون به وسيله هواي گرم كاغذ را خشك مي كند. بعد از اين مرحله سيستم اتوماتيك اندازه گيري قرار دارد كه وزن و رطوبت و ضخامت كاغذ را اندازه گيري نموده و تمام اطلاعات را به وسيله چاپگر موجود در اطاق كنترل مي دهد.فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول : تاريخچه شركت محصولات كاغذي لطيف
فصل دوم : سيستم كنترل انبار(نظام نظارت بر انبار)
1-2- كارت كنترل كالا
2-2- انواع كاردكس
3-2- كارت حساب انبار
4-2-دفتر راهنماي اقلام انبار
فصل سوم : فرمولهاي مورد نياز در نظام تداركات
1-3:تعريف فرم
3-3- فرمهاي اصلي
3-3- رسيد انبار
4-3- حواله انبار
5-3- درخواست كالا يا درخواست جنس از انبار
6-3-درخواست خريد
7-3- سفارش خريد
فصل 4 : طراحي نظام اطلاعاتي براي انبار
1-4- تعريف ماهيت نظام اطلاعاتي انبار
2-4- نتايج حاصله از اسقرار نظام صحيح اطلاعاتي براي انبار
3-4- وظايف اطلاعاتي انباردار
4-4-جريان كلي گردش عمليات در سيستم نظام تداركات
فصل 5 : نظام نظارت بر موجودي
1-5- موجودي چيست؟
2-5- هدف و فوايد نظارت بر موجودي
فصل 6 : كنترل موجودي
1-6- هزينه نگهداري كالا در انبار
2-6- هزينه سفارش كالا يا موجودي
3-6- هزينه ناشي از كمبود كالا
4-6- زمان انتظار
5-6- ذخيره ايمني يا حداقل موجودي
6-6- حداكثر موجودي7-6- نقطه سفارش
فصل 7 : انواع سيستم كنترل موجودي
1-7- آناليز ABC 30
2-7- EOQ
3-7- دو طرفي
فصل 8: تاثير مستقيم كنترل موجودي كالا بر سودآوري شركتها
فصل 9 : ضمائم (فرمها)
منابع و مآخذ

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 93
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی