پروپوزال رشته مهندسی مواد متالورژی

پروپوزال رشته مهندسی مواد متالورژی|39022201|دانلود پروپوزال رشته مهندسی مواد متالورژی, پروپوزال آماده مهندسی مواد متالورژی, دانلود پروپوزال آماده رشته مهندسی مواد متالورژی, نمونه پروپوزال آماده برای رشته مهندسی مواد متالورژی, پاورپوینت پروپوزال مهندسی مواد متالورژی, پروپوزال مهندسی مواد متالور,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال رشته مهندسی مواد متالورژی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شده رشته مهندسی مواد متالورژی، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )

فهرست :
عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...

در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
ج- بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان راه حل هاي موجود و جنبه هاي مجهول و مبهم، تصوير تحقيق) :
دانش متالوژی ،با استفاده از پشت وانه ی تحقیقاتی و مطالعات فراوان صورت گرفته،در پی روش های گوناگون برای ارتقاء خواص فلزات و آلیاژ های گوناگون می باشد. یکی از حوزه های دارای اهمیت در متالوژی ،ارائه روش های کاربردی به منظور تولید آلیاژ های فولادی مقاوم در برابر خوردگی می باشد.خوردگی به طور کلی تخریب یا فاسد شدن یک ماده (عمدتا فلز)در اثر واکنش با محیطی که در آن قرار دارد تعریف می گردد.
آلیاژ های فولادی دارای طیف گسترده استفاده در صنایع گوناگون از صنعت ساختمان گرفته تا صنعت ساخت خودرد و ... می باشند.تخمین هزینه های خوردگی در ایالات متحده در سال 1998 بالغ بر 227 میلیارد دلار بوده، به هر ترتیب،خوردگی زیان اقتصادی عظیمی است و اهمیت پرداختن به آن تا حدی است که موجب پیدایش دانشی میان رشته ای به نام خوردگی در دل علم متالوژی گردیده است.
برای پرداختن صحیح به این علم،بایستی اصول خوردگی و عملیات مبارزه با آن،خواص شیمیایی،متالوژیکی ،فیزیکی و مکانیکی مواد ،ماهیت محیط های خورنده ،قیمت اولیه و... مورد توجه قرار گیرد.
همچنین خوردگی یکی از عمده ترین محدود کننده های عمر قطعات در دستگاه ها می باشد به نحوی که با خوردگی بیش از حد،دستگاه ها غیر قابل استفاده می شوند .خوردگی یک واکنش الکتروشیمیایی بین فلز و محیط است .البته باید توجه داشت که خوردگی فقط به فلزات محدود نمی شود بلکه روی کامپوزیت ها و ... هم تاثیر دارد.از جمله روش های متعارف برای جلوگیری از خوردگی می توان به انتخاب افزودنی های مناسب به ترکیب آلیاژ در مراحل ساخت، انتخاب مواد پوشش دهنده مناسب،استفاده از ممانعت کننده، حفاظت کاتدی و... را نام برد که هریک مزایا و محدودیت های کاربردی خاص خود را دارند. با توجه به هزینه های اشاره شده ی مرتبط با خوردگی فولاد ،یافتن روشی اقتصادی،موثر و همه جانبه که کمترین محدودیت را در کنار طیف گسترده استفاده داشته باشد دارای اهمیت فراوانی است.
از جمله آلیاژ های پرکاربردفولادی، آلیاژ ST 52 می باشد .این فولاد دارای تنش نهایی برابر 5200 Kg / mm2 می باشد و از انواع رایج در کاربرد های ساختمان سازی و سایر صنایع می باشد و در دسته ی فولاد های پرمقاومت و کم آلیاژ قرار می گیرد.


توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش