تحقیق در مورد قانون تشکيل دادگاه اطفال و نوجوانان

تحقیق در مورد قانون تشکيل دادگاه اطفال و نوجوانان|39014804|تحقیق رایگان,مقاله رایگان,پایان نامه رایگان,تحقیق رایگان حقوق,تحقیق حقوق,مقاله حقوق,تشکيلات و صلاحيت ,آيين دادرسي,آراء و تصميمات,تخفيف و تعليق اجراي مجازات,کانون اصلاح و تربيت,ساير مقررات ,تحقیق دادگاه اطفال و نوجوانان ,تحقیق در مورد داد
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق در مورد قانون تشکيل دادگاه اطفال و نوجوانان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:
کليه اقدامات اعم از تعقيب، تحقيق و رسيدگي به جرايم اطفال و نوجوانان کمتر از 15 سال تمام خورشيدي، به شرط آنکه مجازات قانوني جرم ارتکابي فقط حبس کمتر از 3 سال و يا جرم منافي عفت باشد توسط دادگاه اطفال و نوجوانان به عمل مي آيد.
ماده 1 - دادگاه اطفال و نوجوانان از يک قاضي و دو مشاور تشکيل مي شود.
ماده 2 - قاضي دادگاه و دادسراي اطفال و نوجوانان را رئيس قوه قضائيه از بين قضاتي که شايستگي آنان را براي اين امر با رعايت سن و وجهات ديگر (از قبيل تأهل و ترجيحاً داشتن فرزند، گذراندن دوره آموزشي و …) محرز بداند با داشتن حداقل 5 سال سابقه خدمت قضايي انتخاب مي کند.
مشاوران از بين شخصيت هاي علمي،‌ فرهنگي، دانشگاهي، اداري اعم از شاغل يا بازنشسته يا معتمدان محل که به امور اطفال و نوجوانان آشنا هستند و آگاهي و تجربه کافي داشته باشند. انتخاب مي شوند.

فهرست:فصل نخست : تشکيلات و صلاحيت
فصل دوم : آيين دادرسيفصل سوم: آراء و تصميمات
فصل چهارم: تخفيف و تعليق اجراي مجازات
فصل پنجم- کانون اصلاح و تربيت
فصل ششم ‌ـ ساير مقررات
این فایل به همراه متن اصلی تحقیق با فرمت "word " در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تعداد صفحات : 20