پروژه بررسي مقايسه اي رفتارهای نوجوانان با والدين

پروژه بررسي مقايسه اي رفتارهای نوجوانان با والدين|39012688|دانلود تحقیق در مورد رفتار فرزندان با والدین,مقایسه رفتار فرزندان با والدین,بررسی کردار بچه های با پدر و مادر,بررسي رفتارهای نوجوانان با والدين,تحقیق بررسی رابطه والدین و نوجوانان,تاثیر رابطه فرزند و والدین,مقایسه رابطه فرزند و والدین,تاثیر ر
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروژه بررسي مقايسه اي رفتارهای نوجوانان با والدين هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:
داشتن رابطه خوب با والدين، براي همه بخصوص نوجوانان بسيار حائز اهميت است. بسياري از مشكلاتي كه در دوره نوجواني براي خانواده و نوجوان پيش مي آيد، ناشي از عدم وجود ارتباط باز بين والدين و نوجوان است. هدف از انجام اين مطالعه بررسي و مقايسه مشكلات ارتباطي نوجوانان با والدين از ديدگاه آنان بوده است. اين پژوهش، مطالعه اي توصيفي تحليلي و از نظر زماني مقطعي است، كه در دبيرستان هاي دولتي شهر اصفهان انجام گرفته است. در اين پژوهش تعداد 415 نفر از نوجــوانان دختر و پسر و 230 مورد از والدين آنها به روش تصادفي ـ خوشه اي انتخاب شدند و مشكلات ارتباطي نوجوانان با والدينشان از ديدگاه نوجوانان و والدين مورد بررسي قرار گرفت. ابزار گردآوري داده ها پرسشنامه بود. بررسي و تجزيه و تحليل هاي آماري نشان داد كه بين ديدگاه هاي نوجوانان و والدين در رابطه با مشكلات ارتباطي نوجوانان و والدين در زمينه هاي استقلال طلبي، بلوغ جنسي و كسب شخصيت نوجوانان اختلاف معني داري وجود داشت. نتايج پژوهش حاكي از تأثير ارتباط سالم نوجوانان با والدين در زمينه هاي استقلال طلبي، بلوغ جنسي و كسب شخصيت، تضمين بهداشت رواني و كسب هويت نوجوان بود. سالمترين راه براي رسيدن به موارد فوق اين است كه روابط نوجوانان با والدين دائمي و صميمي باشد. لذا به مسئولين بهداشت رواني و سياسي اجتماعي جامعه پيشنهاد مي گردد كه به ارتباط در خانواده ها بخصوص در خانواده هايي كه داراي فرزند نوجوان هستند،به عنوان يك تكنيك فراگير و مهم در جهت پيشگيري اوليه بنگرند و نحوه ارتباط خانوادگي سالم را آموزش دهند.

فهرست مطالب:
فصل اول
مقدمه
مسئله تحقیق
تغییرات جسمی
تغییرات شناختی
جستجوی هویت.
خودمرکزیت
تصور آسیب ناپذیری
فرضیه
اهداف تحقیق
اهمیت تحقیق
تحقیق متغییر
عملیات واژه ها
فصل دوم
ادبیات تحقیق
چرا فرزندمان همراه ما به مهماني و مسافرت نمي‌آيد.
چرا فرزندمان رفقاي ناباب دارد
چرا فرزندم روابط ناسالم دارد
فرزندم به اينترنت معتاد شده
سر حرف را با نوجوان باز کنید
پیش از گفتگوی اصلی، بستر سازی کنید
بحث را با پرسش های منظور دار شروع نکنید
به حرف نوجوان گوش دهید
فصل سوم
جامعه آماری