تحقیق قانون حاكم بر احوال شخصیه خارجیان مقیم ایران

تحقیق قانون حاكم بر احوال شخصیه خارجیان مقیم ایران|39010155|قانون حاكم بر احوال شخصیه,دانلود رایگان,تحقیق رایگان حقوق,پروژه رایگان حقوق,خارجیان مقیم ایران,حقوق خارجیان مقیم ایران,حقوق اتباع خارجی,تحقیق پیرامون حاكم بر احوال شخصیه, احوال شخصیه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق قانون حاكم بر احوال شخصیه خارجیان مقیم ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

قسمتی از متن:
خارجیان مقیم ایران در مبحث احوال شخصیه تابع قانون ایران هستند مگر این كه معاهده‎ای بین دولت ایران و دولت متبوع تبعة خارجی در این مورد باشد. با توجه به اصل 4 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصول حقوق بین‎الملل خصوصی اسلامی، خارجیان مسلمان مقیم ایران حتی در صورت وجود معاهده، تابع قانون مذهبی خود (در مورد احوال شخصیه) هستند.
نگاهی به تحولات اخیر در كشورهایی كه عنصر تابعیت را به عنوان عامل تعیین كننده برگزیده‎اند نشان می‎دهد كه توجه به عناصر ارتباطی عینی مثل محل اقامت، محل سكونت، پیوند با سرزمین بیشتر شده و از نقش تابعیت به عنوان عنصر ارتباطی كه همیشه واقعی نیست و یا لااقل تا آن حد كه به نظر می‎رسد عینی نیست، كاسته شده است.