بررسی مسئله ی اعتیاد کودکان و نوجوانان، درمان و ارائه راهکارهای مناسب

بررسی مسئله ی اعتیاد کودکان و نوجوانان، درمان و ارائه راهکارهای مناسب|39008364|دانلود تحقیق,پروژه روانشناسی,اعتیاد کودکان,اعتیاد نوجوانان,درمان اعتیاد,راهکار مقابله با اعتیاد,دانلود تحقیق روانشناسی,تحقیق اعتیاد کودکان,تحقیق در مورد اعتیاد,تحقیق اعتیاد نوجوانان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی مسئله ی اعتیاد کودکان و نوجوانان، درمان و ارائه راهکارهای مناسب هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

چکیده :
اعتیاد امری خانمان‌سوز است که می‌تواند خانواده و اجتماع را به سمت نابودی سوق دهد. ارتقاي سلامت رواني اجتماعي جامعه منوط به توانمندسازي کودکان است و با توجه به اينکه سوء مصرف مواد يک فرآيند طولاني است بايد اقدام هاي اوليه قبل از ورود کودکان به دبستان آغاز شود تا جامعه به واکسيناسيون اجتماعي نائل شود. درمان اعتياد گران و دشوار است و سيستم درماني جامعي با رويکردهاي مختلف دارو درماني، روان ‌درماني، بازپروري و بازتواني را مي‌طلبد. با اين حال، با گذشت سال‌ها ثابت شده است که حتي مؤثرترين و جديدترين شيوه‌هاي درماني نيز با ميزان بالايي از عود همراه است زيرا محيط بيماري‌زايي که مواد در آن به راحتي در دسترس است و شبکه اجتماعي دوستاني که حمايت کننده و تداوم بخش مصرف مواد هستند، هر پيشرفتي را که در درمان حاصل مي‌شود، تحليل مي‌برد. بنابراین، جلوگيري از مبتلا شدن افراد به اعتياد آسان‌تر از درمان آن است. در چنين شرايطي پيش‌گيري، مناسب‌ترين و منطقي‌ترين راه‌کار به شمار مي‌رود.

فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
عوامل مؤثر در اعتیاد به مواد مخدر در کودکان و نوجوانان
علائم تشخیص مصرف مواد مخدر در کودکان و نوجوانان
توصیه هایی به والدین در باب پیشگیری از اعتیاد کودکان و نوجوانان
نتیجه گیری
منابع