پروژه بتن خود متراکم

پروژه بتن خود متراکم|39006538|بتن خودتراکم,خصوصيات بتن SCC,خزش (creep), رفتار خمشي تيرهاي, آزمایشهاي SCC,مصالح,دانلود پروژه عمران,مقاله عمران,روش انجام آزمایش V T5minute,روش انجام آزمایش GTM,پروژه بتن خود متراکم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروژه بتن خود متراکم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه:
سالهاي زيادي است که از بتن بعنوان يک ماده ساختماني مهم و با تحمل فشارهاي بالا جهت ساخت و ساز انواع سازه‌ها استفاده مي‌شود. ضعف اين ماده مهم و پر مصرف ساختماني در مقابل کشش با قرار دادن آرماتور تا حد زيادي جبران شده است. در سالهاي اخير و با بررسي دوام سازه‌هاي بتني مسلح بويژه در مناطق خورنده و سخت براي بتن نظر اکثر کارشناسان و دست‌اندرکاران کارهاي بتني به اين مسأله جلب شده است که مقاومت به تنهايي نمي‌تواند جوابگوي کليه خواص مربوط به بتن بخصوص دوام آن باشد و لازم است در طراحي بتن براي مناطق مختلف علاوه بر مسأله مقاومت و تحمل بارها در طول مدت بهره‌دهي، پايايي و دوام آن نيز مد نظر قرار گيرد. در حال حاضر با اضافه نمودن مواد مختلف بتن و تغييرات در طرح اختلاط مي‌توان به بتن‌هايي دست يافت که بدون تغيير قابل ملاحظه در مقاومت آنها از نقطه نظر دوام به بتن‌هايي با دوام بالا دست يافت. مسأله محيط زيست وآلودگي آن نيز در سالهاي اخير نظر جهانيان را بخود معطوف ساخته است. کاربرد مواد و مصالحي که در ساخت آن آلودگي کمتري به محيط منتقل گردد و همچنين برداشت مصالح طبيعي که کمتر محيط را تخريب نمايد، مورد توجه خاص قرار دارد. در اين راستا محدوديت کاربرد سنگدانه‌ها، دستيابي به مواد جديد و نيز استفاده از مواد زائد کارخانه‌ها و آلاينده‌هاي محيط زيست در بتن در رأس برنامه‌هاي تحقيقاتي پاره‌اي از کشورهاي جهان قرار گرفته است.

علاوه بر خود بتن و مصالح تشکيل‌دهندة آن در سالهاي اخير بر روي آرماتور مصرفي در سازه‌هاي بتني مسلح نيز تحولاتي صورت گرفته است. بعنوان مثال و براي پرهيز از خطر خوردگي آرماتور، از فولادهاي ضد زنگ و نيز آرماتورهاي ساخته شده با الياف‌ مختلف پلاستيکي و پليمري در محيط‌هاي بسيار خورنده استفاده مي‌شود. کار بر روي عملکرد دراز مدت چنين موادي هنوز ادامه دارد.


فهرست:
مقدمه
تعاریف
معرفی بتن خودتراکم (SCC) و تحقیقات انجام شده در مورد آن در ایران
تاریخچه
طرح اختلاط
ويژگيهاي بتن خودتراکم تازه
روش انجام آزمایش
2- حلقه J Ring ) J)
روش انجام آزمایش
3- قیف V Funnel )V)
روش انجام آزمایش قیف V
روش انجام آزمایش V T5minute
4- جعبهL box )L )
روش انجام آزمایش
5- جعبه U box) U)
روش انجام آزمایش
6 - جعبه پرکننده (Fill box)
7 - روش انجام آزمایش Screen stability test) GTM)
روش انجام آزمایش
8 - اریمت (Orimet)
روش انجام آزمایش
آزمايشات بتن سخت شده
ویژگیهای مصالح
مزاياي استفاده از بتن خودمتراكم
خصوصيات بتن SCC
مواد تشكيل دهنده بتن خودمتراكم
بررسی آزمایشهاي SCC
طرح اختلاط
اصلاح طرح اختلاط اولیه
افت یا انقباض خودبخود(Autogenous shinkage):{1}
خزش (creep)
بررسي رفتار خمشي تيرهاي ساخته شده از بتن خود متراكم
ارزيابي نتايج آزمايش
نتیجه گیري