تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان

تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان|35027267|تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان,مبانی نظری خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان,پیشینه تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان,پایان نامه خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان,پریزوال خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان,خلاقیت و مع,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع خلاقیت و معلولیت جسمی–حرکتی نوجوانان،
در قالب doc و در 54 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:فرانك بارون اولين كسي بود كه تحقيق تطبيقي چندجانبه‌اي را در مورد سليقه‌ها و ترجيحات افراد خلاق و غيرخلاق انجام داد. او بر مبناي يك آزمون خلاقيت دو گروه را تشكيل داد. يك گروه مركب از 25 نفر خلاق‌ترين افراد و گروه ديگر باز هم مركب از 25 نفر كه از نظر خلاقيت در پايين‌ترين سطح قرار داشتند.
تجزيه و تحليل خصوصيات آزمودنيها به وسيله اعضاي مؤسسه شخصيت انجام گرفت اين امكان را فراهم كرد كه بارون در گروه فوق را چنين توصيف كرد: ميزان آگاهي افراد خلاق از مسائل امور زياد است، نسبت به مسائل بينايي بي‌علاقه هستند و بالاخره مبتكر، با همت، پرانرژي و صبور هستند. اين توصيفها با عقايدي كه معمولاً درباره اصالت جويي و تخيل سازنده ابراز شده است كاملاً تطبيق دارد. بارون مشخص‌ترين كيفيات افراد خلاق را رواني عقيده، بديهه‌گويي، رواني كلام و نيز آنچه كه او آن را «سهولت انجام محركهاي مختلف خواند، مي‌داند، اين مفهوم آخري در واقع همان گروه‌بندي وسيع است كه توسط بروند تشريح شده است.
معروفترين تحقيق تطبيقي كه درباره ارتباط ويژگي‌هاي فردي و خلاقيت انجام گرفته است به ترمن و همكارانش تعلق دارد كه حدوداً به مدت چهل سال 528 آزمودني سرآمد را مورد بررسي قرار دادند.
و . . .


فهرست مطالب:پيشينه تحقيق
بررسي تاريخي
تعريف خلاقيت
عوامل موثر بر خلاقيت
رابطه خلاقيت و ويژگي‌هاي شخصيتي
ديدگاه روانكاوي از خلاقيت
ديدگاه گيلفورد درباره خلاقيت
ديدگاه تورنس درباره خلاقيت
خلاصه‌اي از تاريخچه نظريه‌هاي خود
مازلو و نظريه خود
چگونگي شكل‌گيري خود
خودپنداري
رشد خودپنداري در نوجواني
خودواقعي و خود آرماني
خودشكوفايي و خلاقيت
نقش تصوير ذهني بدن در خودپنداري نوجوان
مروري بر دنياي معلولين
معلول چيست؟
علل معلوليت‌ها
انواع معلوليت
جنبه‌هاي رواني معلوليت جسمي- حركتي
معلوليت جسمي- حركتي و خودپنداري
مشكلات ناشي از معلوليت و نقايص بدني
تأثير والدين بر شخصيت افراد معلول جسمي- حركتي
توان بخشي معلولين جسمي- حركتي

رفرنس درون متنی دارد
منابع