تحقیق ورزش براي جوانان و نوجوانان

تحقیق ورزش براي جوانان و نوجوانان|35010468|تحقیق ورزش در جوانان و نوجوانان ,تحقیق در مورد ورزش در جوانان و نوجوانان ,دانلود تحقیق ورزش در جوانان و نوجوانان ,پروژه ورزش در جوانان و نوجوانان , دانلود تحقیق تربیت بدنی در مورد ورزش در جوانان و نوجوانان ,بررسی ورزش در جوانان و نوجوانان ,تحقیق تربی,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق ورزش براي جوانان و نوجوانان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


بخشی از متن تحقیق:

مقدمه :
با توجه گسترش روز افزون كمي و كيفي ورزش كشور و نقش اساسي پزشكي ورزشي در سلامت و افزايش كارآيي ورزشكاران و ديگر افراد جامعه ، نياز به اين علم هر روز بيشتر احساس مي شود. با اين وجود پزشكي ورزش از محدود رشته هايي است كه تا كنون کمتر به آن پرداخته شده است .
نقش ورزش در زندگي افراد و همچنين پويايي و سلامت جامعه برهمگان مشخص است لکن ورزش در كشور ما به صورت سنتي دنبال شده و تمام تلاشهايي نيز كه در جهت حرفه اي شدن آن صورت گرفته نتوانسته است تاثيرات مثبت خود را ايفا كند .

تغذيه ورزشي
مواد مغذي مورد نياز بدن :
كربوهيدرات : اولين منبع انرژي در يك فعاليت ورزشي شديد كربوهيدرات ها هستند و سوخت عضلات و مغز نيز كربوهيدراتها مي باشد حدود 60 درصد انرژي مورد نياز روزانه (6تا10 گرم كربوهيدرات به ازاي هركيلو گرم وزن بدن ) بايد از نشاسته و غذاهاي پر كربوهيدرات مثل ميوه ها ، سبزيها ، نان و حبوبات تامين گردد .
چربي :
چربي يك منبع انرژي ذخيره شده است كه بيشتر در طي فعاليتهاي كسب مثل مطالعه و خواندن و خوابيدن مصرف مي شود براي داشتن يك كارآيي ورزشي خوب ، 25 درصد انرژي مورد نياز روزانه خود را از چربيها تامين كنيد ....

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 31