پاورپوینت بررسی اصول و مبانی معماری پایدار و مطالعات موردی به طور خاص در کارهای ریچارد راجرز

پاورپوینت بررسی اصول و مبانی معماری پایدار و مطالعات موردی به طور خاص در کارهای ریچارد راجرز|34055433|معماری , ریچارد راجرز, دانلود پاورپوینت ریچارد راجرز, پاورپوینت در مورد ریچارد راجرز, تحقیق ریچارد راجرز, پاورپوینت درباره ریچارد راجرز, پاورپوینت راجع به ریچارد راجرز, پاورپوینت آماده ریچارد راجرز, تحقیق در مورد ریچارد راجرز, ppt
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت بررسی اصول و مبانی معماری پایدار و مطالعات موردی به طور خاص در کارهای ریچارد راجرز هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی اصول و مبانی معماری پایدار و مطالعات موردی به طور خاص در کارهای ریچارد راجرز،
در قالب ppt و در 42 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
اکوسیستمی که در محیط ما جریان دارد شامل روابط بین موجودات زنده، اعم از انسانها، حیوانات، گیاهان،عوامل جوی و... می باشد که از پیدایش هستی تا کنون برقرار است.
با گذشت زمان و استفاده بی رویه از سوختهای فسیلی و نیز تأثیر عواملی چون آلودگی زمین و هوا و آب در اثر تولید گازها و زباله های شیمیایی و... این اکوسیستم دستخوش تغییراتی شده که نتیجه ان بر هم خوردن نظم موجود در طبیعت و محیط طبیعی است مانند : تغییرات لایه ازن، منقرض شدن نسل بعضی از موجودات دریائی و زمینی، پدیده گرم شدن جهان، تخریب زیستگاه های طبیعی و آلودگی هوا.
این موضوعات باعث مطرح شدن موضوع محیط زیست پایدار شد.
با توجه به اینکه زیستن انسانها اعم از کار، تجارت، سکونت، تحصیل و... در محیط معماری انجام می شود و تلاش بشر همواره بهتر زیستن است، بنابرین معماری به عنوان یکی از حوزه های پایداری محیط زیست مطرح شد که با طراحی صحیح آن میتوان به هرچه بهتر زیستن بشر و نیل به هدف محیط زیست پایدار نائل گشت.
محیط پایدار:
نیل به پایداری محیط انسان ساخت به عنوان بخشی از محیط زیست انسانی و در برگیرنده و سامان دهنده فعالیت های اقتصادی – اجتماعی در گرو برقراری حالت تعادل پویا میان فضای کالبدی انسانی، محیط فراگیر و کاربران فضاست. پویایی این تعادل در نحوه پاسخگوئی و کنش مندی محیط کالبدی به خواست ها و نیازهای کاربران و نیز شرایط متغیر محیط فراگیر است. بر این اساس میتوان محیط پایدار انسان ساخت را این گونه جمع بندی نمود:
”یک محیط کالبدی پایدار انسانی به ساکنین خود در طول زمان، کمینه مشکلات روانشناختی و فیزیکی را وارد...

فهرست:
مقدمه
محیط پایدار
معماری پایدار : تعاریف و مفاهیم
مروري اجمالي بر روند شكل گيري معماري پايدار
مفهوم توسعه و طراحي پايدار
بررسي اهداف محيطي،اقتصادي و اجتماعي
اهداف طراحي پايدار محيطي وارائه پيشنهادهاي موردي
شاخصهاي كليدي در اهداف طراحي پايدار محيطي
اصول معماري پايدار(معماري سبز)
معرفی ریچارد راجرزوبررسي كارهاي وي با توجه به مباني معماري پايدار
بیوگرافی ریچارد راجرز
طرز تفکر و اهداف راجرز
معرفی برخی از فاکتورهای مشترک رعایت شده در قسمت اعظمی از ساختمانهای طراحی شده توسط ریچارد راجرز