گزارش کارآموزی در اداره برق شهرستان دهاقان

گزارش کارآموزی در اداره برق شهرستان دهاقان|34023594|گزارش کارآموزی در اداره برق,گزارش کارآموزی در اداره برق,گزارش کارآموزی در اداره برق رایگان,دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق,دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق,دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق رایگان,گزارش کارآموزی برق
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان گزارش کارآموزی در اداره برق شهرستان دهاقان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود گزارش کارآموزی در اداره برق شهرستان دهاقان،

در قالب word و در 40 صفحه، قابل ویرایش، شامل:


تاريخچه اداره برق دهاقان

نحوه كار ديزل

كنتور

انواع لامپ

فيوز المنت


پست


اطلاعات مورد نياز براي انتخاب محل پست


انواع پستها


اجزاء تشكيل دهنده پست ها


كنتور برقگير


خصوصيات برقگير- ايده ال


ترانسفورماتور


نقش روغن در ترانس


استقامت الكتريكي روغن


ترانسفورماتور هاي جريان و ولتاژ


ترانسفورماتور تغذيه داخلي


خازن ها


سكسيونر ها قيچي اي
چکیده گزارش کارآموزی:


تاريخچه ارداه برق دهاقان:

در سال 1338 به صورت ديزلي شروع به كار كرده است كه كاركنان آن سه نفر بوده اند. يك حسابدار به نام مهدي اسماعيليان و مامور نصب كنتور و امور مالي اداره هم بوده است. دو نفر هم مسئول ديزل و شبكه هوايي به نام حسين سهرابي و دستيار آن عبدالكريم احمديان.


حسين سهرابي تا سال 1353 سر كار بوده و عبدالكريم احمديان تا سال 1374 كه در اين زمان ديزلي قبل از انقلاب فقط دهاقان عطاآباد و دزج برق داشته است كه در زمان ديزلي فقط از زمان تاريك شدن هوا به مدت 4 ساعت برق دار بوده است.

سيستم قديمي يا ديزلي شبكه هوايي بوده و بدون ترانسفورماتور هوايي:

نحوه كار ديزلي:

برق توليد شده به صورت مستقيم در تابلو هاي خاص مي آمد و سپس وارد شبكه مي شود. كه 1200 مشترك و همه مشتركين به جز تعداد اندك همه مصارف خانگي بوده است. درآمد و حقوق اين شركت سهامي بوده كه سهام آن از صد تومان تا 20 هزار تومان بوده است. تا اينكه اين سيستم در تاريخ 29/12/1352 از ديزلي به شبكه سراسري در آمده است كه توسط همان افراد كه در شبكه قديمي بوده و طراحي ان توسط مهندسين به شكل كنوني در آمده كه اكنون شامل 215 ترانس و 11 هزار مشترك و بيش از 17 روستاي اطراف دهاقان مي باشد كه شامل مصارف خانگي كشاورزي دامپروري صنعتي تجاري و موسسات عام المنفعه و غيره مي باشد.

كنتور:

وسيله اي است كه براي اندازه گيري بر حسب كيلو وات مي باشد.

ا

نواع كنتور: 1- كنتور تك فاز 2- كنتور سه فاز

اجزاي كنتور: 1- بوبين جريان 2- بوبين ولتاژ 3- ديسك 4- شيشه 5- نمراتور


نمراتور وسيله اي است كه برحسب يك دور زدن ديسك يك شماره مي اندازد.

در پشت كنتور دو پيچ كوچك وجود دارد كه به وسيله يك رابط فلزي با هم ديگر در ارتباط مي باشد. در صورتي كه يكي از پيچها را شل كنيم، اين ارتباط قطع مي گردد و نمراتور ديگر كار نمي كند.

كنتورها معمولاً در روستاها، 15 آمپري و در شهرها 25 آمپر مي باشد. براي جوشكاري ها 25 آمپري سه فاز مورد استفاده قرار مي گيرد...