تحقیق جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف

تحقیق جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف|34023530|تحقیق جنبه های حقوقی کودکان ,تحقیق در مورد جنبه های حقوقی اطفال ,دانلود تحقیق جنبه های حقوقی اطفال ,پروژه جنبه های حقوقی طفل , دانلود تحقیق حقوق در مورد جنبه های حقوقی کودک ,بررسی جنبه های حقوقی اطفال ,تحقیق حقوق جنبه های حقوقی اطفال , مقاله ح,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف،در قالب word و در 87 صفحه، قابل ویرایش، شامل:پیش گفتار
فشرده مطلب
بخش اول: کلیات
فصل اول: تعریف طفل
طفل در ایتالیا
طفل در ژاپن
طفل در فرانسه
تدوین قوانین ویژه اطفال در ایران
مبحث اول: اهمیت نقش روان شناسی در دادگاه اطفال
گفتار نخست: کنکاشی در جرایم اطفال
بخش دوم: دادرسی اطفال
فصل اول: انواع بزهکاری اطفال
مبحث اول: نوع رسیدگی به جرایم اطفال
تعیین وکیل تسخیری برای طفل
گفتار اول: تقسیم بندی متهمین اطفال از لحاظ سن
قابل تجدیدنظر بودن آراء دادگاه اطفال
فصل دوم: صلاحیت دادگاه اطفال
صلاحیت شخصی
صلاحیت ذاتی
صلاحیت محلی
مبحث نخست:
دادسرا و جرایم اطفال
گفتار اول: تشریفات کیفری ناظر به مراحل قبل از محاکمه
گفتار دوم: تشریفات کیفری ناظر بر مرحله ضمن محاکمه
عدم توقیف طفل ضمن محاکمه
غیر علنی بودن محاکمه طفل
تعیین تکلیف طفل در زمان کوتاهتشکیل پرونده شخصیتتوقیف دادرسیدادرسی با توجه به حقوق قانونی طفلایرانایتالیاژاپنآراء دادگاه ها در کشورهای مختلفگفتار سوم: حقوق طفل پس از محرومیت از آزادیگفتار چهارم: چگونگی اجرای روش مراقبتی در محیط آزادسپردن طفل به والدین یا سرپرست قانونیاجرای روش آزادی با مراقبت در زمان سپردنسازش با مجنی علیهگفتار پنجم: روش بین محیط بسته و آزادحبس در منزلاشتغال به کارگفتار ششم: چگونگی اجرای روش نیمه آزادیطرز حمایت از طفل در روش نیمه آزادیطرز اجرای روش نیمه آزادیگفتار هفتم: چگونگی اجرای مجازات در موسسات بازگفتار هشتم: روش اجرای مجازات در زندانروش های مختلف در زندانروش عمومیروش انفرادیروش مختلطنتیجه گیری
پیش گفتار تحقیق:جوانان، جمعیت معتنابهی را در سطح جهان تشکیل می دهند. تخمین زده شده است که در فاصله سالهای 1960 تا 2000، افراد گروه سنی 15 تا 24 ساله از 419 میلیون نفر به 000/000/280/1 بالغ خواهد گردید. بیشترین رقم از این تعداد در کشورهای جهان سوم هستند و در کشور ما ایران حدود 3/1 جمعیت را تشکیل می دهند نمی توان جمعیت فعال را نادیده گرفت.

از طرف دیگر، خانواده اولین نهادی است که در آن کودک دیروز و نوجوان امروز به تدریج با هنجارهای گروهی جامعه هم نوا می گردد.
در این تحقیق به بررسی بزهکاری نوجوانان و نوع دادرسی اطفال بزهکار می پردازیم. اما قبل از همه چیز، ابتدا بزه و بزهکاری تعریف شده است و سپس به علت شناسی آن پرداخته ایم و از همه مهم تر نوع دادرسی در اطفال بزهکار اشاره شده است و اساس تحقیق همان محور دادرسی است که به آن پرداخته ایم.
از طرف دیگر ضرورت این تحقیق بررسی مشکلاتی است که موجودیت جامعه را مورد تهدید قرار می دهد. در واقع بررسی ها نشان می دهند که مجرمین بزرگسال همان بزهکاران جوان و نوجوان هستند که انحرافات دوره نوجوانی آنها ادامه یافته است.
به طوری که در فصول مختلف این تحقیق تشریح خواهد شد طفل، اهمیت روان شناسی طفل و جرایم اطفال و چگونگی رسیدگی به جرایم اطفال و دادگاه رسیدگی به جرایم اطفال و ... بررسی می شود. اینجانب مریم جعفرپور پیشاپیش کمال تقدیر و تشکر را از استاد گرامی جناب آقای اولیایی که با زحمات بی دریغ مرا در انجام این تحقیق یاری نمودند دارم و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون را از خداوند متعال خواستارم.