تحقيق خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزي

تحقيق خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزي|34011191|تحقيق,دانلود تحقيق,علوم اجتماعي,كار تحقيقي,تحقيق خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزي
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقيق خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه
خانواده كانوني است كه بايد براي حفظ حرمت و كرامت انسان و تأمين سلامت جسماني و رواني و رشد معنوي او استحكام يابد. قوام خانواده به منظور تداوم انسجام جامعه و تأمين محيطي سالم براي زيستن انسانها، ضرورتي انكارناپذير است. در كانون خانواده، همسران نسبت به يكديگر وظايفي بر عهده دارند كه از حقوق آنان سرچشمه مي گيرد. اين وظايف بايد به شكل متقابل مورد توجه قرار گيرد تا در سايه ايفاي نقش همسران، اين كانون بنيادين تقويت و تعالي يابد.
حفظ كيان خانواده، اشاعه فرهنگ صحيح زندگي زناشويي و آموزش خانواده ها متناسب با آرمانها و ارزشهاي جامعه اسلامي، از جمله سياست هاي اصولي نظام جمهوري اسلامي ايران است.
انسان، اصالتاً موجودي است اجتماعي و نخستين بستر فعليت يافتن اين ويژگي برترين مخلوق الهي، به طور قطع كانون مقدس خانواده است.
خانواده اولين مهم ترين و پر بركت ترين نهاد اجتماعي در تاريخ فرهنگ تمدن انساني است.
در فرهنگ اسلامي، خانواده به مثابه استوار و نهادي مقدس بيشترين مسئوليت را در رشد و تحول تربيت و تعالي و سعادت وجود انسان بر عهده دارد.
خانواده كانوني است كه در آن ارزشهاي اخلاقي باورهاي ديني و معيارهاي اجتماعي از نسلي به نسل ديگر انتقال مي يابد و زمينه رشد عاطفي و تربيت اخلاقي واجتماعي ا عضاي خانواده فراهم مي گردد خانواده در انتقال فرهنگ و پاسداري از ارزشهاي فرهنگي جامعه نيز اساسي ترين نقش را عهده دار است.
و در يك كلام، همسران برتر رحمت و مودت را تضمين كننده در عشق به كانون خانواده و آسايش خاطر را ضامن «دوام كانون خانواده» مي دانند.
بنابراين در كشور ما كه خانواده از مقدس ترين اركان جامعه به شمار مي آيد شايسته است كه در جهت تحكيم و استحكام اين نهاد سرمايه گذاري گردد.


فهرست مطالب
مقدمه
خانواده بستر شكفتن
همسران برتر كانون محبت و آرامشگر يكديگرند
همسران برتر زيباترين لباس همديگرند
همسران برتر و گيراترين جاذبه ها
عشق و محبت و عواطف انساني
همسران برتر و روابط آنها با فرزندان در خانواده
منابع و مآخذ