پاورپوینت بررسی بتن خود ترمیم شونده

پاورپوینت بررسی بتن خود ترمیم شونده|32040988|پاورپوینت بررسی بتن خود ترمیم شونده
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت بررسی بتن خود ترمیم شونده هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

- 29اسلایدمصالح بتنی را تصور کنید که در هنگام ترک ،خود به خود و بدون دخالت انسان شروع به ترمیم و بازسازی ،تنها توسط آب و دی اکسید کربن می نماید.

تنها چند روز بارانی برای ترمیم پلی که از این مواد بتنی جدید ساخته شده ، کافیست . این رخداد توسط بتن خود ترمیم شونده ممکن می گردد. مواد بتنی جدید (بتن خود ترمیم شونده) که در تحقیقات ماه اخیر (آوریل 2009) محققان ، معرفی و منتشر گردید در شرایط اعمال خشم ، در بتن خود ترمیم شونده تنها ترک های ریز خمشی حاصل می گردد، در حالیکه با وارد آمدن همان میزان تغییر شکل خمشی به بتن های غیر مسلح سنتی (معمولی ) شاهد شکست و فروپاشی عمده خواهیم بود.

با مثالی ساده به شرح بتن خود ترمیم شونده می پردازیم. اگر دست انسان خراش کوچکی بردارد مادامی که ابعاد و عمق گسترش خراش کوچک باشد بدن می تواند به آسانی به ترمیم خود به خود آن بپردازد ولی اگر جراحت تا حد زیادی گسترده و عمیق باشد نیاز به اعمال عملیات جراحی خارجی مانند بخیه بوجود می آید. عملکرد بتن های خود ترمیم شونده نیز بر همین روال می باشد، بدین گونه که با ترمیم مداوم و نگهداری از ترک های ریز حاصله، به هیچ وجه اجازه گسترش ترک و ایجاد شکاف عمیق را نمی دهد. حتی اگر قطعه بتنی مذکور بارها تحت بارگذاری قرار گیرد.