پاورپوینت حقوق و تکالیف مصرف کننده در تجارت الکترونیک

پاورپوینت حقوق و تکالیف مصرف کننده در تجارت الکترونیک|32039244|پاورپوینت حقوق و تکالیف مصرف کننده در تجارت الکترونیک,مدیریت,ضمانت اجرای نقض حقوق مصرف کننده,ضرورت حمایت از مصرف کننده,مبادلات تجاری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت حقوق و تکالیف مصرف کننده در تجارت الکترونیک هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

فایل ،در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

یکی از دغدغه های اصلی و همیشگی قانونگذاران در زمینه مبادلات تجاری، رعایت حقوق مصرف کنندگان است.

به واسطه عدم نظارت بر فعالیت های تجاری در فضای اینترنت، زمینه برای سوء استفاده کنندگان و قانون شکنان بیش تر مهیاست. از این رو در تمام قوانین مربوط به تجارت سنتی و الکترونیکی، حمایت هایی در جهت حفظ حقوق مصرف کنندگان پیش بینی شده است.

عدم رعایت حقوق مصرف کننده در بسیاری موارد وصف مجرمانه پیدا می کند و متخلف یا متخلفین در صورتی که مرتکب جرائم سنگین تری نشده باشند، به جزای نقدی محکوم خواهند شد. قانونگذاران در اغلب موارد برای جبران نابرابری هایی که میان مصرف کنندگان و فروشندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات وجود دارد، تبعیضات و استثنائاتی به نفع مصرف کنندگان در نظر می گیرند. در قانون تجارت الکترونیک ایران نیز مقرراتی در زمینه حمایت از حقوق مصرف کننده گنجانده شده است.

در مقابل در قانون ایران هیچ فصل مجزایی به تکالیف مصرف کننده اختصاص داده نشده است و تنها با توجه به مفاهیم موجود در برخی مواد این قانون می توان تکالیفی را برای مصرف کننده بر شمرد.

فهرست مطالب:

مقدمه

مفهوم مصرف کننده

نگرانی های مصرف کننده

ضرورت حمایت از مصرف کننده

حقوق مورد حمایت مصرف کننده

مستثنیات حمایت از مصرف کننده

ضمانت اجرای نقض حقوق مصرف کننده

تکالیف مصرف کننده

نتیجه گیری

این فایل با فرمت پاورپوینت در حجم 29 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.