گزارش کاراموزي رشته حسابداري،مقايسه ي يافته هاي علمي دوره کارداني با کار عملي در شرکت سيم و کابل

گزارش کاراموزي رشته حسابداري،مقايسه ي يافته هاي علمي دوره کارداني با کار عملي در شرکت سيم و کابل|32020782|گزارش کاراموزي شركت سيم كابل ابهر,کاراموزي شركت سيم كابل ابهر,کارورزي شركت سيم كابل ابهر,دانلود گزارش کارآموزي شركت سيم كابل ابهر,شركت سيم كابل ابهر,شركت, سيم ,كابل, ابهر
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان گزارش کاراموزي رشته حسابداري،مقايسه ي يافته هاي علمي دوره کارداني با کار عملي در شرکت سيم و کابل هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

گزارش کاراموزي مقايسه ي يافته هاي علمي دوره کارداني با کار عملي در شرکت سيم و کابل ابهر شامل(97 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

فصل اول :
مقدمه .....
آشنايي کلي با شرکت سيم و کابل ...

فصل دوم :
برنامه ريزي .....................
مديريت منابع انساني..............
سازمان...........................
چارت سازماني.....................
گروههاي شغلي.....................
نظام پرداخت......................
سيستم حسابداري..................

فصل سوم :
مقايسه و تجزيه و تحليل.............

فصل چهارم :
نتايج ...........................
پيشنهادات........................
محدوديت ها........................مقدمه :

براي اداره هر سازمان اطلاعاتي مورد احتياج است. يک رشته از اين اطلاعات مربوط به امور مالي است که با استفاده از فنون حسابداري فراهم مي آيد. حسابداري همه سازمانه يکسان تنظيم نمي گردد. زيرا اطلاعات مورد نياز موسسات متفاوت بوده و با يک روش حسابداري قابل تحصيل نمي باشد. احتياجات مختلف سازمانها رشته هاي متفاوت حسابداري را بوجود آورده که به حسابداري قيمت تمام شده موسوم و در عرف سازمانهاي توليدي به حسابداري صنعتي تعبير گرديده است.

حسابداري صنعتي نوين يکي از ابزارهاي مديريت است که تحليل و گزارشگري اطلاعات و آمار تاريخي و پيش بيني شده را به مديران ارائه ميکند. اين گزارشها و تحليل ها، مديريت را در توسعه امکانات بالقوه، بهبود فرصتهاي موجود، برقراري کنترلهاي عملياتي جدي و در عين حال قابل انعطاف ياري ميدهد و فرآيند مديريت را از طريق ارزيابي عيني اطلاعات کسب شده، گسترش مي بخشد.اهميت حسابداري صنعتي براي بهبود عملکرد و موفقيت هر يک از سطوح مديريت چه در شناخت مسائل و چه در حل آنها، مورد تاکيد قرار مي گيرد.

اگر چه اطلاعات و آمار مورد نياز براي انجام اين دو وظيفه غالبا متفاوت است، اما انتظار مي رود که سيستم حسابداري صنعتي هر دو نياز را بر آورده سازد.در اين گزارش به برنامه ريزي و مديريت منابع انساني اشاره تقريبا کاملي شده است و همچنين سعي شده توضيحاتي در مورد سازمان و گروههاي شغلي و نظام پرداخت و نحوه اعطاء رتبه اشاره گردد.و يک بخش اين گزارش به حسابداري صنعتي اختصاص پيدا کرده است و مواردي مانند قيمت تمام شده محصول، نحوه نگهداري مواد و کالا و نحوه خريد آن مراحل توليد و هزينه هاي فروش و ... در آن مطرح شده است.


آشنايي کلي با شرکت صنعتي سيم وکابل ابهر :

شرکت صنعتي سيم و کابل ابهر در کيلومتر 9 جاده ابهر – تاکستان واقع شده است. اين شرکت در جهت تامين نيازهاي کشور راه اندازي شده است و در سال 1371 با حضور جناب آقاي هاشمي رفسنجاني افتتاح گرديد و شروع به کار کرد.

محصولات شرکت سيم و کابل براي مصارف صنعتي و برقي مي باشد که از دو نوع محصول که والي به عنوان کابل با ولتاژ پايين يا Low.r و ديگري محصول با ولتاژ بالاست High.r مي باشد شرکت صنعتي سيم و کابل به دليل اهميتي که دارد يکي از قطب هاي توليد کابل در خاورميانه محسوب مي شود اين شرکت توانسته محصول را توليد کند که 230KV برق مي تواند از آن عبور کند.

قادر به ساخت قطعات، ماشين آلات توليدي نيز مي باشد. محصول اين شرکت در متر و پالايشگاه و شهرک علويه و بندر امام شرکتهاي توزيع نيروي برق نيز استفاده مي شود.

شرکت سيم و کابل با همه استانداردهاي بين المللي تاسيس شده و در توليد محصول خود کليه استاندارها رعات کرده است و به همين دليل محصول اين شرکت علاوه بر مصرف داخلي به خارج از کشور صادر مي شود. اکنون که 14 سال از عمر اين شرکت مي گذرد روز به روز پر قدرت در عرصه توليد کابل کشور ظاهر مي شود. اين شرکت داراي 94 عضو متشکل از شرکت هاي توليد کننده سيم و کابل – سيم لاکي- مواد اوليه ، ماشين آلات که تعداد 66 آن جزء توليد کنندگان انواع سيم و کابل است. اعضاي اين صنعت با در استخدام داشتن حدود 10000 نيروي انساني شاغل مستقيم توليدي بالغ بر 600000 تن از ارکان اصلي صنعت کشور.

بهار 1385 دومين بهاري است که در فراق بنيانگذار فقيه مجتمع صنعتي نورين و شرکت سيم و کابل ابهر از راه مي رسد. تسلي بخش غم اين فقدان عظيم به ثمر رسيدن يکايک آرزوها و اهداف زنده ياد مهندس حسين کلاهي در سايه تلاش بي وقفه کارکنان دلسوز اين مجموعه است. عزم راسخي که همکاران و شاگردان وفادار آن شخصيت سترگ براي تحقق و تداوم آرزوهاي ايشان داشته اند موجب شده است که نه تنها خللي در روند رو به رشد شرکت سيم و کابل ابهر به عنوان يکي از پيشگامان صنعت کابل سازي همين عزيزمان به وجود نيايد، بلکه با حضور گسترده تر در اغلب پروژه هاي ملي همچون فازهاي مختلف پروژه عظيم پارس جنوبي، پروژه هاي متعدد نفت ، گاز و پتروشيمي، برق هاي منطقه اي ، راه آهن ، مترو و ... افق هاي جديدي نيز بر روي شرکت گشوده شود و روح آن بزگوار قرين آرامش گردد.

به اميد روزي که شرکت صنعتي سيم و کابل ابهر با پيشرفت هر چه بيشتر در کنار ديگر شرکتهاي صنعتي و توليدي بتوانند ايران را به يکي از قطبهاي صنعتي خاورميانه و جهان تبديل کنند.

تعريف برنامه ريزي

برنامه عبارت ازتعيين هدف کوتاه وپيش بيني راه رسيدن به آن است.درواقع برنامه،نوعي تعهد به انجام فعاليتهاي معين براي تحقق هدف،به شمارآيدبراي برنامه ريزي تعاريف گوناگوني ارائه شده است باتوجه به زمينه تخصصي خودآن راتعريف کند.دراينجاچندموردازاين تعاريف ارائه مي شوند:

1-برنامه ريزي عبارت است ازتعيين هدف،ويافتن ياپيش بيني کردن راه تحقق آن
2-برنامه ريزي عبارت است ازتصميم گيري درمورداينکه چه کارهايي بايدانجام گيرد.
3-برنامه ريزي عبارت است ازتصوروطراحي وضعيت مطلوب،ويافتن وپيش بيني کردن راهها ووسايلي که نيل به آن راميسرسازد.
4-برنامه ريزي عبارت است ازطراحي عمليات براي تغييريک شيء ياموضوع،برمبناي الگوي پيش بيني شده.

بنابراين مي توان نتيجه گيري ذيل رابه منزله((اصل برنامه ريزي))درنظرگرفت:براي تحقق هدف،قبل ازاقدام به استفاده ازتوان فيزيکي وانجام کار،بايدبااقدام به برنامه ريزي،به حدکافي ازتواناييهاي ذهني استفاده شود.

اهميت وضرورت برنامه ريزي

برنامه ريزي از وظايف بسيار مهم مديران است و با ساير وظايف آنها نيز ارتباط دارد اگر نگرش مبتني بربرنامه ريزي به سراسر زندگي افراد تسري يابد،نوعي تعهدبه عمل برمبناي تعقل و تفکرآينده نگر،وعزم راسخ بر استمرار آن،برايشانايجادمي گردد.بعلاوه،تحقق اهداف فردي و سازماني نيز مستلزم برنامه ريزي است،به طوري که حتي براي نيل به اهدافي بسيار جزئي و زودگذر-نظيررفتن به يک مهماني يافروش يک محصول-نيز بايد برنامه ريزي شود.

در واقع نيازبه برنامه ريزي ازاين مساله ناشي مي شودکه همه سازمانها بافعاليت درمحيطي پويا،مترصدآنندکه منابع محدودخودرابراي رفع نيازهاي متنوع وروبه افزايش خودصرف کنند.پويايي محيط ووجودتلاطم درآن،وعدم اطمينان ناشي ازتغييرات محيطي،برضرورت انکارپذيربرنامه ريزي مي افزايد.پيتردراکرمعتقداست که ميان اثربخشي(تحقق اهداف وانجام کارهاي درست)وکارآيي(درست انجام دادن کارها)تفاوت وجودداردهرچندکه درمراحل هدفگذاري وتحقق اهداف هردوي اين مفاهيم،مدنظرقرارمي گيرند.

هدف ازبرنامه ريزي

به طورکلي،اهداف هربرنامه ريزي عبارتند از:
1-افزايش احتمال رسيدن به هدف،ازطريق تنظيم فعاليتها
2-افزايش منفعت اقتصادي ازطريق مقرون به صرفه ساختن عمليات
3-متمرکزشدن برطرق دستيابي به مقاصدواهداف،واحترازازانحراف ازمسير
4-مهياساختن ابزاري براي کنترل.

محاسن برنامه ريزي

مهمترين محاسن برنامه ريزي در سازمان عبارتند از :

1- تحقق اهداف سازمان ، فقط در صورت برنامه ريزي و اجراي برنامه ها ي مطلوب امکانپذير است ،
2- برنامه ريزي به ايجاد فرصت براي اجراي تصميم ها کمک مي کند ،
3- برنامه ريزي به اجراي منظم طرحها و تحقق اهداف سازمان کمک مي کند .
به گونه اي که بتوان با پيش بيني کردن اجراي منظم طرحها ضروري در آينده ، حداکثر نتيجه را بدست آورد ،
4- فقط با برنامه ريزي موثر مي توان سازمان را با رشد سريع فن آوري در محيط تطبيق داد.
5- برنامه ريزي موجب تسريع رشد اقتصادي در سطح کلان مي شود و به بهره وري بهينه از عوامل توليد کمک مي کند ،
6- برنامه ريزي مالي و بودجه بندي ، ابزاري براي کنترل فعاليتها محسوب مي شود و به مدير کمک مي کند تا فرا گرد اجراي طرحها را تحت نظر قرار دهد ،
7- برنامه ريزي به تقويت روحيه کار گروهي کمک مي کند و به افزايش کا آيي سازمان
مي انجامد.

رابطه برنامه ريزي باديگروظايف مديريت:

برنامه ريزي ازمهمترين وظايف مديريت است.برنامه ريزي نه تنها برديگروظايف مديريت مهم است، بلکه بابرنامه ريزي صحيح چارچوب اجراي وظايف ديگربراي سازماندهي رهبري ونظارت نيزمشخص مي شودوبدون شرح آن اجراي منطقي ديگروظايف امکانپذير نيست،زيرامديريت چگونه مي تواند بدون داشتن طرحي درذهن خود،سازمان موثرراسازماندهي کندوچگونه مي تواندبدون وجوديک ساختارسازماني معين کارکنان مورد نيازرامشخص کند؟

چگونه مي تواندسبک رهبري موثرراپيش گيردوقتي ازکم وکيف نيروي انساني سازمان آگاهي لازم نداردوسرانجام چگونه مي تواندبرفعاليتهاي برنامه نظارت کند؟

سازمانهاي غيررسمي ورسمي:

سازمان ياگروه رسمي:

افرادبه اين منظوردرسازمان ها گردهم مي آيندتاامروفعاليتهايي راکه به تنهايي ازعهده انجام آنهابرمي آيندباکمک همديگربه پيش برند.سازمان رسمي وسيله انجام فعاليت هابه شمارمي آيد.سازمان رسمي براساس اهداف ووظايف اصلي سازمان وتوانايي ها ومهارت موردنيازبه منظورانجم وظايف طراحي مي گردد.سازمان رسمي درنمودارسازمان نشان داده مي شود.نمودارسازماني ارتباطات تعيين شده بين سطوح سازماني ووظايف اساسي رانشان مي دهد.ازطريق سازمان رسمي،ارتباطات بين افرادوسلسه مراتب سازماني،حيطه نظارت وجريان گزارش دهي رسمي مشخص مي گردد.بنابراين سازمان رسمي توسط ساختارواهداف وروابط توصيف شده ازسوي مديريت مشخص مي شود.

سازمان ياگروه غيررسمي:

سازمان غيررسمي نتيجه فرايندگردآوري افرادبه دورهم دريک سازمان رسمي است.باپيوستن افرادبه يکديگروتوسعه روابط خودجوش وغيرساختاربين افراد،سازمان غيررسمي پديدميآيند.سازمان غيررسمي چهره دوم سازمان به شمارمي آيد.سازمان غيررسمي دردل سازمان رسمي پديدارمي شودوبدون آن نمي تواندايجادگردد.

روش هاي ميان بر حل مساله

اگر مدير با مساله اي مهم و مشگل مواجه شود که تصميم گيري در مورد آن ضروري باشد ، يعني خود به خود قابل حل نباشد ، گفته مي شود که مدير در وضعيت (( حل مساله ))قرار دارد ، بسياري از مديران متکي به استفاده از روشها ي ميان بر حل مساله هستند .