بررسی اثر بخشی آموزش سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد

بررسی اثر بخشی آموزش سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد|32018628|دانلود پایان نامه بررسی اثر بخشی آموزش سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد,اثر بخشی آموزش سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد,سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد,مانی نظری اعتیاد و سبک های فرزند پروری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی اثر بخشی آموزش سبک های فرزند پروری در پیشگیر ی از اعتیاد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پایان نامه
در قالب Word و 125 صفحه و قابل ويرايش و آماده براي ارائه ،دفاع ،چاپ و کنفرانس ميباشد

========================================================
تمامي
فايل هاي سيستم، توسط کاربران آن آپلود مي شود. اگر در فايلي تخلفي مشاهده
کرديد و يا مالک پروژه اي بوديد که از وجود آن در سايت رضايت نداشتيد با
ما تماس بگيريد، در اسرع وقت به گزارش شما رسيدگي مي شود.

neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
========================================================

تمامي
فايلهاي موجود در سايت صرفا براي راهنمايي و کمک به دانشجويان و محققين
عزيز مي باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان
عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.قسمتهايي کوتاه از متن:

1-1 مقدمه
سوء مصرف مواد و اعتیاد ، امروزه به یکی از دغدغه های بزرگ جوامع بشری تبدیل شده است(ترقی جاه و نجفی، 1387)؛ و یکی از معضلات اجتماعی خانمان سوز عصر ما به ویژه جوانان است که ریشه در فقر، ناامیدی و فشارهای روحی و روانی دارد. ایران به لحاظ جغرافیایی همسایه بزرگترین تولید کننده خشخاش و مواد مخدر است و موقعیت مناسبی برای حمل و نقل مواد مخدر از افغانستان به دیگر کشور ها و بویژه اروپا قرار گرفته است(یزدی مقدم و اسماعیل آبادی، 1387).
اعتیاد پدیده ای زیستی، روانی و اجتماعی است که ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلف پدید آمده باشد. عوامل اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی، زیستی و روانی دست به دست یکدیگر می دهند تا در پایانی مشترک فرجام سوء مصرف مواد را به وابستگی ختم کنند(گلپرور، آتش پور و آقایی، 1382). این پدیده خانمان سوز آثار مخرب جسمانی، روانی، خانوادگی، شغلی، مالی، اخلاقی، پیامدهای نامطلوب اجتماعی و همچنین از بین رفتن سرمایه های انسانی جوان و مغز های متفکر را به دنبال دارد (ترقی جاه و نجفی، 1387).
به طوری که مصرف مواد یکی از موانع جدی در توسعه جوامع است. ارتباط مصرف مواد و رفتارهای اعتیاد آمیز با سایر مشکلات و انحرافات اجتماعی مانند خشونت خانگی، کودک آزاری، طلاق و بیماری های واگیر دار مانند ایدز و هپاتیت و درگیر شدن بیشتر جوانان نسبت به سایر قشرها بر دامنه آسیب زایی آن می افزاید (سیام، 1385).
براساس مطالعات، گرایش به مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان در افزایش خلافکاری و کاهش عملکرد تحصیلی آنها تاثیر گذار است چرا که دوره بلوغ را آسیب پذیرترین دوره برای گرایش به اعتیاد می دانند( انجمن بین المللی سوء مصرف مواد، 2010؛ به نقل از صلحی و ابولفتحی، 1392).
در مورد پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، تقسیم بندی و راهکارهای متفاوتی توسط محققین ارائه شده است. در یک نوع تقسیم بندی، پیشگیری از اعتیاد به سه دسته جامع، برگزیده و الزامی تقسیم می شود(یونسی و محمدی ، 1385). همچنین از چند روش دیگر پیشگیری از اعتیاد می توان به برنامه آموزش مهارت های زندگی (LST)، رویکرد افزایش اطلاعات (II)، آموزش عاطفی یا تکیه بر عواطف (AE)، رویکرد مربوط به نفوذ و تاثیر اجتماعی (SI)، و برنامه آموزش مقاومت در برابر سوء مصرف مواد مخدر (DARE) را نام برد(سوادکوهی، حسابی و نورزی، 1385).
تحقیقات نشان می دهد تهیه و اجرای برنامه های کارآمد پیشگیری می تواند در حل این مسئله مهم بهداشتی و اجتماعی نقش به سزایی داشته باشد و پیشگیری از اعتیاد به مراتب آسان تر و مفید تر از درمان شخص معتاد است. به طور کلی هدف نهایی از تمام فعالیت های پیشگیری کاهش گرایش دانش آموزان به مصرف سیگار و سایر مواد مخدر و پرورش نسلی است که در سنین بزرگسالی نیز تمایل به مصرف سیگار و مواد مخدر نداشته باشد. بدون شک در هر برنامه پیشگیری، آموزش حرف اول را می زند(هاوکینز ، کاتلانو و هارسر ، 2002).
تحقیقات نشان داده است که خانواده نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی و به ویژه اعتیاد دارد. بسیاری از عوامل محافظت کننده از مصرف مواد مخدر با خانواده و کارکردهای اساسی آن مرتبط است. همچنین تعداد زیادی از عومل خطر نیز با ضعف ها و نابهنجاری در کارکردهای خانوادگی ارتباط دارد. خانواده اولین محل رشد شخصیت، باورها و الگوهای رفتاری است. ناآگاهی والدین، ارتباط ضعیف والدین و کودک، فقدان انضباط در خانواده و خانواده متشنج و از هم گسیخته، احتمال ارتکاب به انواع بزهکاری ها مانند سوء مصرف مواد را افزایش می دهد (زرندی، کرمی و وکیلی قاضی جهانی، 1391).


فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:فصل اول
کلیات پژوهش

فصل دوم
ادبیات و پیشینه پژوهش

2-1 اعتیاد
2-3-3 رابطه سبک های فرزندپروری و مصرف مواد مخدر:

فصل سوم
روش پژوهش

فصل چهارم
تجزیه و تحلیل داده ها

فصل پنجم
بحث و نتیجه گیری

منابع
منابع انگلیسی
پشتيباني:
09392158693 (لطفا فقط عنوان فايل، نام خريدار و مشکل خود را پيامک و يا
در تلگرام عنوان بفرماييد تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).


نحوه
دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاين قادر به دانلود فايل خواهيد بود و
همچنين يک نسخه از “لينک دانلود” نيز براي شما ايميل مي شود.