پاورپوینت باغ های ایرانی-معماری

پاورپوینت باغ های ایرانی-معماری|31024352|پاورپوینت,باغ,های,ایرانی,معماری,پاورپوینت باغ های ایرانی,معماری,پکیج پاورپوینت باغ های ایرانی,معماری جدید,پکیجپاورپوینت باغ های ایرانی,معماری جدید,پکیج پاورپوینت باغ های ایرانی,معماری,پاورپوینت باغ های ایرانی,معماری جدید
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت باغ های ایرانی-معماری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت
با موضوع دارای 34 اسلاید و با فرمت .ppt
و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.


تعداد اسلاید : 34 اسلاید


فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس


قسمتی از متن نمونه: مقدمه:


باغ ايراني نتيجه تلاش انساني در ايجاد محيطي مساعد با عناصر طبيعي در گستره طبيعت است.
عناصر طبيعي بر اساس داده ها و شاخص هاي بي شمار ذاتي و پنهان خود به وجود مي آيد.
مشاركت عناصر در تركيب و ايجاد محيط مساعد، هر چند مشروط عوامل مشخص به خود مي باشد، در كل اتفاقي است؛ يعني، رويدادي است بدون قصد انساني كه بدون نظم معيني رخ كرده است.
تكرار اتفاق ها طبيعت را شكل مي دهد، اما انسان، در شكل دادن به محيط مساعد جاي اتفاق را به "خواست" تبديل مي كند.

"خواست" پديده اي است تاريخي، بنابر اين، متغير و هدفمند است. "خواست" به مثابه اداره آگاه با هدف دگرگون كردن محيط نامساعد در ايجاد باغ متكي به قدرت و تصميم، مهارت، دانش و پاكي روان سازندگان اش، به طور هدفمند، تابع وضعيت طبيعي، عمل مي كند.
باغ ايراني به مثابه باز توليد طبيعت نيست، لكن عوامل قاطع واقعيت هاي ناپيداي طبيعت را به كار مي گيرد. و نظم لازم را در طبيعت بدون نظم به وجود مي آورد.


تاریخچه باغ ایرانی:

روايت است: ـ كوروش اولين كسي بود كه: درختكاري رديفي نظم (بسان نظم نظامي) را دستور داد. به دست خود، زيباترين درخت را مدال‌هاي جواهرنشان بخشيد. جايزة كشاورزي داد. جشن درختكاري معمول داشت. كشاورزي و باغ‌سازي در كيش و آئين ايران قديم با قرب و منزلتي روشن و مؤكد توصيه شده است. نقش درختان بر ديواره‌هاي پلكان‌هاي تخت جمشيد حاكي از اهميت باغ در چشم و دل ايراني است. ايرانيان گل را درمرگ و زندگي محترم مي‌داشتند . گلدن كشف شده از گوري در شهر سوخته سيستان شاهد اين معنا است. ـ باغ‌هاي ايراني در شمار قديمي‌ترين و بهترين باغ‌هاي جهان است. ـ در «تورات» از باغ‌هاي ايراني، سخن بسيار رفته است.