پاورپوینت اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی)

پاورپوینت اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی)|31022261|دانلود پاورپوینت درمورد اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی),دانلود پاورپوینت,اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی),اصول برنامه ریزی,برنامه ریزی اقتصادی,تاریخچه برنامه ریزی اقتصادی در تئوری و عمل,معایب و مزایای نظام بازار آزاد,انواع برنامه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت درمورد اصول برنامه ریزی (برنامه ریزی اقتصادی)
دارای 41 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید :
41 اسلاید
فرمت فایل:
پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای :
ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

فهرست مطالب و اسلایدها:
تعریف برنامه ریزی
تاریخچه برنامه ریزی اقتصادی در تئوری و عمل
معایب و مزایای نظام بازار آزاد
انواع برنامه ریزی اقتصادی
مشکلات موجود در برنامه ریزی اقتصادی
وجوه مشترک برنامه ها
سابقه برنامه ریزی در ایران
تغییر و تحول در سازمان برنامه
تعریف برنامه ریزی:
1-تعریف آرتور لوئیس:برنامه ریزی را تهیه و تنظیم مدارکی می داند که حاوی نقشه های هزینه های عمومی برای مدت2یا 4 یا5 ویاحتی 10 سال که حاکی از تصمیم دولت برای خرج در آینده است به شرط آنکه به موقع پول در خزانه کشور باشد.
2-تعریف تین برگر(اقتصاددان هلندی):برنامه ریزی را به معنای وسیع محاسبات مقدماتی به منظور تحصیل بهترین سطح تولید واخذ تصمیمات و نظارت و باز بینی در اجرای آنها می داند.
3-تعریف شارل بتلهایم:برنامه ریزی اقتصادی مجموعه ای از مقررات و ترکیباتی است که به منظور اجرای طرح فعالیت های اقتصادی وضع شده باشد.
برنامه ریزی در سطح کلان ،خرد،طرح،پروژه:
4-تعریف هیرش:برنامه ریزی را ابزار عملی می داند که درآن مقاصد به روشنی معین و راه نیل به هدفها مشخص و وسایل کار مهیا و مسئولان اجرایی آن نیز برگزیده شده باشند.
5-تعریف ژان پیرماسه:برنامه ریزی را فعالیت دولتی میداند که هدفهای تحقق پذیر،پیوسته و همساز و ترتیب تقدم آنها را در مسیر توسعه اقتصادی و اجتماعی مشخص می سازد و سپس وسایل نیل به این مقاصد را معین می نماید وسرانجام ابزار های انتخابی را برای نیل به آرمانهای مورد نظر به کار می اندازد