پاورپوینت انسان ، طبیعت ، معماری (تار عنکبوت در معماری)

پاورپوینت انسان ، طبیعت ، معماری (تار عنکبوت در معماری)|31021172|دانلود پاورپوینت درباره انسان , طبیعت , معماری (تار عنکبوت در معماری),دانلود پاورپوینت ,انسان , طبیعت , معماری (تار عنکبوت در معماری),تار عنکبوت در معماری,عنکبوت در معماری,معماری,انسان , طبیعت , معماری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت انسان ، طبیعت ، معماری (تار عنکبوت در معماری) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت درباره انسان ، طبیعت ، معماری (تار عنکبوت در معماری)
دارای 62 اسلاید و با فرمت pptx و
قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 62 اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

بهترین مهندس در دنیای حیوانات عنکبوت می باشد.
تار عنکبوت مانند آب لطیف و همچون درخت قابل
انعطاف است و سازه ای شگفت انگیز است که تمامی
مهارتها درآن به کار رفته است . ( هورست برگر )

عنکبوت
عنکبوتها بزرگترین گروه بند پایان را تشکیل می دهند همه آنها گوشتخوار هستند.
موجود جالبی است که در همه جا و همه انواع آب و هوا دیده می شود. این حشره را روی زمین، داخل آب و حتی زیر زمین هم می توان یافت. عنکبوت ها در اندازه های مختلف، از چند میلیمتر تا ۲۸ سانتی متر دیده می شوند.

ساختمان بدن عنکبوت
عنکبوت‌ها یا به فارسی "کارتنک"ها جانوران بی مهرهٔ شکارگری‌اند که دارای بدنی دو بخشی ( سر و تن)، هشت پا و هشت چشم است. عنکبوت ها فاقد بخش‌های جوندهٔ دهان و بال‌اند. آنها در راستهٔ عنکبوت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند که خود یکی از چند راستهٔ ردهٔ بزرگتر عنکبوتیان است. ردهٔ عنکبوتیان دربردارندهٔ گونه‌هایی چون گزدم ، کنه ، هیره ها ، شپش ها و عقربها است. عنکبوتها دهان بسیار کوچکی دارند و دارای دندانهای نیش تیز و سمی هستند. آنها مایع هضم کننده ای در درون بدن طعمه خود وارد می کنند و بعد مایعات مغذی درون بدن طعمه را می مکند و پوسته خالی آن را رها می کنند.

نگاهی به خصوصیات تار عنکبوت
عنكبوت‌ها بخش عمده و جذاب در طبيعت پيرامون ما هستند. تار آنها شاهكار معماري است و جنس آن عجيب‌ترين الياف روي زمين است، به طوري كه تكنولوژي نوين در پي ساختن محكم‌ترين البسه ضدگلوله و بسيار سبك از تار عنكبوت‌هاست. عنكبوت‌ها نقش اكولوژيكي و كشاورزي مهمي در طبيعت دارند .
DNA تار عنکبوت مانند،بال پرندگان و مروارید درون صدف یکی از عجایب خلقت است.وزن هزاران متر ازابريشم بافته شده از تار عنکبوت ، به بيش از يک گرم نمي رسد و عجايب آن به همين جا خاتمه نمي يابد. تار ي که عنکبوتها درساختن شبکه هايشان ازآن استفاده مي کنند ، مقاومت ((کولار)) را دارد ، اما به طور قابل ملاحظه اي
ازآن ارتجاعي تر است . نوع ديگري ازانواع اين
تار ها مقاومت کمتري دارند اما هيچ خاصيت
ارتجاعي ندارند . اين نوع از تار ها وقتي کشيده
مي شوند مانند شکلات تافي درهمان طول جديد شان باقي مي مانند.

تار عنکبوت به نرمي ابريشم و به سختي فولاد
ابریشم عنکبوت ، نوعی پروتیین است که وقتی درون بدن عنکبوت قرار دارد مایع می باشد،اما پس از ترشح جامد می شود . مولکول ها درون مایع به هم متصل میشوند تا تشکیل مولکولی بزرگ به نام فیبرون بدهند. عنكبوت به شكلي اين توده چسبنده و خميري را روان نگه مي دارد و با بهره گيري از علم ديناميك مايعات، آن را به شكل معجزه آسايي به تارهاي مقاوم تبديل مي نمايد. یک رشته از ابریشم عنکبوت در حقیقت از نخ های زیادی تشکیل شده است.
در ابریشم 3 ماده وجود دارد که دوام آن را تامین میکند : 1
) pyrolidin 2) پتاسیم هیدروژن فسفات
3) پتاسیم نیترات