پروپوزال بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی

پروپوزال بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی|31015330|پروپوزال بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی,پروپوزال خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی,روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پروپوزال
بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی
دارای 18 صفحه وبا فرمت ورد وقابل
ویرایش می
باشد.

عنوان پروپوزال:
بررسی روش ها و علل خودکشی های منجر به فوت ارجاع شده به پزشکی قانونی

تعداد صفحه: 18 صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای
پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش
(هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف
مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش
تجزيه و تحليل داده ها و...

بیان مساله:
خودکشی ، اقدامی آگاهانه در آزار به خود است که به مرگ منتهی می شود (آموز و اپل بی ، 2001). براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی(سازمان بهداشت جهانی ، 2003)، اقدام به خودکشی عبارت است از عملی که در آن شخص عمدی و بدون مداخله دیگران رفتاری غیر عادی مثل خود آسیب زنی یا خوردن یک ماده به میزان بیشتر از مقدار تجویز شده برای درمان را انجام می دهد و هدف وی تحقق تغییرات مورد انتظار خود است.
در زبان انگلیسی برای نخستین بار در سال 1642 میلادی، واژه خودکشی بر پایه کلمات لاتین SUI و CADER به ترتیب به معنای خود و کشتن ابداع گردید (مینویز ، 2009). مطابق با نظریه ادوین اشنایدمن خودکشی با نیازهای برآورد نشده یا ناکام، احساس درماندگی و ناامیدی، تعارض های دوگانه بین ماندن و تحمل استرس غیرقابل تحمل و نیاز به فرار رابطه دارد (کاپلان و سادوک ، 2009).
براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (سازمان بهداشت جهانی، 2003) خودکشی را سیزدهمین علت مرگ در جهان و سومین علت منجر به مرگ در گروه سنی 15 تا 34 سال گزارش کرده است. خودکشی یکی از ده علت اصلی مرگ در بیشتر کشورهای دنیا (باررو ، 2008) و هشتمین علت اصلی مرگ در ایالات متحده آمریکا است که سالانه باعث مرگ سی هزار نفر می شود (من ، 2002).
شیوع خودکشی در کشورهای مانند سوییس، آلمان و ژاپن، اتریش و اروپای شرقی که کمربند خودکشی نامیده می شود، حدود 25 در 100 هزار نفر گزارش شده است. خودکشی در سوئد، 45 در صد هزار نفر و در مجارستان 58 در صد هزار نفر است (بختیاری، 1390). و میانگین سالانه خودکشی در ایران 4/26 زن در هر 100000 زن و 10 مرد در هر 100000 مردمی باشد (قلی پور، 1390). خودکشی در ایران از اکثر کشورهای غربی پایین تر است ولی از سایر کشورهای خاورمیانه بالاتر است (عیسایی و ماهی، 1390). استان ایلام با 94/28 در هر صد هزار مرگ ناشی از خودکشی، یک منطقه ی پرخطر به شمار می رود. در استان، شیوع خودکشی، روند فزاینده ای دارد. این استان به ویژه در سال های اخیر (سالهای 1375 تا 1382) از میزان بالای خودکشی در زنان، به ویژه در سنین 29-20 سال برخوردار بوده و میزان های خودکشی در این استان برای زنان 4/26، و برای مردان 10 به ازای هر صد هزار نفر گزارش گردیده است(بختیاری، 1390).