پروپوزال اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا

پروپوزال اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا|31015329|پروپوزال اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا به پرفشاری خون,ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا به پرفشاری خون
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پروپوزال اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا به پرفشاری خون
دارای 22 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می
باشد.

عنوان پروپوزال:
اثربخشی درمان مبتنی بر ذهن آگاهی بر کاهش نگرشهای ناکارآمد و افکار خودآیند بیماران مبتلا به پرفشاری خون

تعداد صفحه: 22 صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای
پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش
(هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف
مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش
تجزيه و تحليل داده ها و...

بیان مساله(تشریح ابعاد٬ حدود مساله٬ معرفی دقیق مساله٬ بیان جنبه های مجهول و مبهم و متغیرهای مربوط به پرسش های تحقیق٬ منظور تحقیق)

بیماری‌های جسمی یکی از عوامل بروز افسردگی است. شوک فهمیدن این که انسان به یک بیماری سخت مبتلا شده است می‌تواند منجر به از دست دادن اعتماد به نفس و در نتیجه افسردگی بشود. آمارهای همه گیرشناختی در کشورهای مختلف حاکی از شیوع متفاوت افسردگی در جوامع مختلف است. مطالعات، میزان شیوع افسردگی بالینی را در ایران بیشترازکشورهای دیگر نشان می دهد احتمال ابتلای زنان به افسردگی (۵/۳۰ ٪) بیشتر از مردان (۷/۱۶ ٪) است .
نگرش هاي ناکارآمد به عنوان یک عامل زمینه ساز در شروع دوره هاي افسردگی به صورت مستقیم ویا به عنوان یک عامل آسیب پذیر تحت شرایط فشارزاي محیطی تلقی شده است. مطالعات قبلی با روش مقطعی نشان داده اند که نگرش هاي ناکارآمد با شیوع افسردگی ارتباط دارد. سطح بالاي نگرش هاي ناکارآمد با دوره هاي طولانی تر حملات افسردگی وبا زمان هاي کوتاه تر بین دوره هاي عود همبستگی دارد.
نگرش هاي ناکارآمد به عنوان یک عامل زمینه ساز در شروع بسیاري از بیماري ها می باشد . نگرش هاي ناکارآمد مفهومی شناختی است که در مطالعات بالینی در مورد افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد . بر اساس تحقیقات بک، شو و امری نگرش هاي ناکارآمد از مجموعه اي از طرحواره هاي کلی شناختی پایدار که در نتیجه رویدادهاي اولیه زندگی شکل می گیرد، به وجود می آید . این طرحواره ها اغلب شامل باورهاي بسیار قوي و نامناسب درباره خود و جهان است. کار آنها از لحاظ شناختی در حکم فیلتري است که به فرد این امکان را می دهد تا مقدار عظیمی از اطلاعات جع آوري شده در تعاملات روزانه اش با جهان را تجزیه تحلیل کند. نگرش ناکارآمد به عنوان متغیر مداخله گر در افسردگی به اثبات رسیده است. بر اساس تعریف نگرش ناکارآمد فرض ها و باورهاي سودار منفی درباره خود، جهان و آینده است. سطوح متوسطی از نگرش هاي ناکارآمد در افراد سالم وجود دارد .داشتن نگرش ناکارآمد یا باورهاي ناکارآمد درباره خود یا جهان بدین معنی است که روش هاي ارزیابی اولیه افراد از موقعیت هاي استرس زا توسط این نگرش ها تحت تاثیر قرار می گیرند.در واقع، عود خلق منفی، به هر دلیل، میتواند نشانه هاي افسردگی را در پی داشته باشد. بدان معنا که با ایجاد خلق منفی، عادات قدیمی فکر منفی دوباره شروع می شود و ممکن است ما شاهد یک دورة کامل افسردگی باشیم،بنابراین، با کشف ارتباط بین خلق منفی و افکار منفی میتوان از بروز افسردگی پیشگیري کرد.