پروپوزال مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر

پروپوزال مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر|31015103|پروپوزال مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر,پروپوزال ,مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پروپوزال مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پروپوزال مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر

دارای 26 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال: مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر ...
تعداد صفحه: 26صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش (هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش تجزيه و تحليل داده ها و...نمونه پروپوزال روانشناسی ورزشی
مقایسه سلامت روانی و ابعاد آن در دانش آموزان پسر دبیرستانی ورزشکار و غیر ورزشکار شهر ...
مقدمه
امروزه پیشرفت¬های گسترده در فناوری، به وضوح، سبک و شیوه¬ی زندگی بسیاری از جوامع بشری را تحت تأثیر خود قرار داده است که نمود این امر در کشورهای صنعتی مشخص¬تر می¬باشد. علیرغم پدیدار شدن بحران انرژی در آینده جهان، کاهش قابل ملاحظه¬ای در فعالیت¬های حرکتی و بدنی افراد جامعه، به علت پدیدار شدن ماشین و جایگزینی رفاه و کم تحرکی به جای تلاش و کوشش بدنی، رخ داده است. مردم روز به روز بیشتر و بیشتر بی¬تحرک شده و بسیاری از افراد فقط در اوقات فراغت اندک و محدود خود، امکان انجام فعالیت¬های حرکتی و ورزشی را پیدا می¬کنند (مددی و نیرومند، 1369).
در دهه اخیر به نقشی که ورزش و فعالیت¬های بدنی در درمان مشکلات روانی و بهبود سلامت روانی بازی می¬کند توجه بیشتری شده است. در یکی از پژوهش¬ها فوایدی که در نتیجه تغییرات فیزیولوژیکی در طول ورزش مستند شده است شامل بهبود وضع روانی و خلق و خُوی و کنترل اضطراب و افسردگی است. همچنین این پژوهش بیان می¬کند تغییرات اجتماعی- فرهنگی و روانی برخاسته از ورزش و فعالیت فیزیکی فواید سلامت روانی با ارزشی را به همراه دارد (کارلس و داگلاس ،2010).
"فعالیت بدنی " عبارت است از مجموعه فعالیت¬هایی که موجب ورزیده شدن بدن و حرکات آدمی می¬شود و بدین وسیله جمال و زیبایی در وجود آدمی توسعه می¬یابد و او را به زیبایی مطلق نزدیک می¬کند. که البته بایستی اذعان نمود که تعریف فوق یک مفهوم کلی و فراگیر از همه¬ی انواع فعالیتهای بدنی ، تفریحی رقابتی می¬باشد؛ بنابراین، ژرژمانیان فرانسوی در تعریف ورزش می¬گوید: ورزش عبارت از فعالیت و اشتغال در ساعات بیکاری است که جنبه حرکات در آن، بیش از سایر جنبه¬هاست و در عین حال فعالیتی است مربوط به بازی که می¬تواند حرکات و فعالیت¬هایی را در برگیرد که دال بر انجام دادن کاری است. لذا این¬گونه فعالیت¬ها که به صورت رقابت¬انگیز انجام می¬شود، دارای دستورالعمل و قواعد ویژه¬ای است و امکان دارد به فعالیت حرفه-ای نیز تبدیل شود (شعبانی بهار، 1384).