معماری پایدار کویری (طراحی موزه کویری سایه ها)

معماری پایدار کویری (طراحی موزه کویری سایه ها)|31012419|مصالح کویری, سازه, معماری زمینی, پایداری فضاها, انتخاب فرم کویری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان معماری پایدار کویری (طراحی موزه کویری سایه ها) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود فایل کامل معماری پایدار کویری (طراحی موزه کویری سایه ها)
در قالب فایل word و متشکل از 11 صفحه قابل ویرایش

بخشی از محتوا ::

چکیده مقاله:
بخش وسیعی از مرکز و جنوب شرقی ایران بوسعت تقریبی 365000 کیلومتر مربع را فلات کویری ایران می پوشاند که این منطقه به سه بخش دشت کویر، دشت لوت و منطقه جازموریان تقسیم می شود. که خصوصیات کلی شرایط اقلیمی دشتهای فلات به قرار زیر است:
الف) آب و هوای گرم و خشک در تابستان، سرد و خشک در زمستان. ب) بارندگی بسیار اندک. ج) رطوبت بسیار اندک هوا. د) پوشش بسیار کم گیاهی. ه) اختلاف زیاد درجه حرارت بین شب و روز و در بادهای توام با گرد و غبار نواحی کویری و حاشیه کویری، که با شدت شن و خاک کویر را در سطح مناطق زیستی پخش می کند، محیط چندان مطلوبی را جهت سکونت انسان ایجاد نمی کند. همچنین در منطقه درخت و در نتیجه چوب کمیاب است و نمی توان به راحتی سقف و سرپناه ایجاد نمود.
این موزه با استفاده از ویژگی های موجود کویر، و با قصد رفع محدودیتهای آن در پارک حفاظتی ورامین، در بافتی تاریخی و به منظور ارایه خدمات به توریستان کویری طراحی شده است.