سبک معماری شیکاگو 6 صفحه فایل ورد word

سبک معماری شیکاگو 6 صفحه فایل ورد word|30019014|سبک معماری شیکاگو 6 صفحه فایل ورد word
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان سبک معماری شیکاگو 6 صفحه فایل ورد word هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 6در دهه ی هشتم قرن نوزدهم امر ساختمان در شیكاگو ناگهان رونق و رواج تازه گرفت و آسمان خراش هایی به ارتفاع دوازه، چهارده، شانزده و بیست و سه طبقه ساخته شدند كه بر خلاف آسمان خراش های دیگر آمریكا در شهر پراكنده نبودند. بلكه در مسافتی كوتاه از یكدیگر قرار داشتند. هر یك از این آسمان خراش ها شكل و نام خود را داشت و به صفاتی خاص ممتاز بود. اما عدم شباهت آنها جمع آشفته ای به وجود نمی آورد.

ساختمان ها در آمریكا معمولاٌ عمری كوتاه دارند بسیاری از بهترین نمونه های آن ها تاكنون كوبیده شده اند و برخی دیگر به نظر می رسد سرنوشتی جز نیستی ندارند.

مكتب معماری شیكاگو بیش از همیشه بین سالهای 1883 و 1983 رشد یافت و قدرت گرفت. نقل مطالبی از دو نوشته ما را از وضعیت معماری شیكاگو از آغاز و انتهای این زمان مطلع می دارد.

بعد از سال 1830 در هیچ زمان دیگری شهر شیكاگو به اندازه سال 1882 به خود چنین افزایش جمعیت و رواج تجارت و رونق كارهای ساختمانی را ندیده است. بناها غول آسا وپر خرجند ... برای اجاره دفاتر تجارتی آن قدر متقاضی فراوان است كه هنوز اجازه ساختن یك بنا از شهرداری به دست نیامده برای آن مستاجزین بسیار پیدا شده اند. قبل از آن كه بنا به اتمام رسد تمام آن به اجاره رفته است. عمارات یكی بعد از دیگری ساخته می شوند و سر به ابری دارند كه بر شهر سایه افكنده.